bizim kuşak ve nedense sosyal medyada sürekli linç edilen kuşaktır. yaptığımız her şey olay oluyo
anlaşılmayan kuşak, zor şartlarda yaşamaya çalışan kuşağız bence. her şeyi gördük her şeyi
yks sınavıyla birlikte politik sürece katılan kuşak. artık biz de politiğiz kaçamadık allah kahretsin
her seçim döneminde 8.5 milyon oy kullanma hakkı olan kuşak ama hiç bir şeyi değiştiremiyor bu kuşak ben o kısmı anlamadım açıkçası. nereye gidiyor bu kadar oy..
2000 doğumlu olduğum için içerisinde bulunduğum gruptur eski nesle göre daha bilinçli ama beyin olarak daha aşağıda olduğunu düşündüğüm nesildir.
umudumuz geliyor. herkesin umutla beklediği z kuşağı güçlü ayak seslerini duyurmaya başladı. sürekli eleştirip duruyorsunuz ama onlar size medeniyeti getirecek, medeniyeti!

Umarım öyledir. Tiktok gibi sanal ortamlarda gördüğüm z kuşağı biraz beni ürkütmüyor değil açıkcası :D
gerçekten de sürekli linç yiyoruz z kuşağı olarak. niye mi ? çünkü biz tüm gerçeği görebiliyoruz, sığ değiliz, bizi kandırmak öyle kolay değil, birşeyler üretmek istiyoruz hep yenilik peşindeyiz. bu yüzden de sürekli linç yiyoruz. ee ne demişler meyve veren ağaç taşlanır.
90lar ne kuşağı arkadaşlar. geçen gün kardeşimle bunun konusu geçti. ya da anne babalarımızın kuşağı var mı? 60lar neydi? sevgi miydi emek miydi neydi ne😀
z kuşağı veya z jenerasyonu, y kuşağından sonra gelen ve alfa kuşağı'ndan önce gelen bir demografik kuşaktır. 1997–2012 yılları arasında doğan kişilerden oluşmaktadır. kişilik özellikleri; bireysel, sorgulayıcı, internet üzerinden sosyalleşen, bilgiye çabuk ulaşması nedeniyle kolay sıkılgan, antiotoriter tiptedir.[1] araştırmacılar ve medya bu kuşağı takribi 1990'lı yılların sonundan 2010'lu yıllar başlayana kadar doğan kişilerin oluşturduğunu söylemektedir.