böyle paylaşılacağına hiç paylaşılmaması mantıklı. nazar değmesin diyeymiş sözde ama yüzü görünmüyo nazar değmez diye bir kural mı var
ablamın arkadaşı olur kendisi. çocuğu alıp dışarıda gezdirince, o zaman herkes görünce sorun yok ama instagramda illa emoji koyuyor. sırf bu sebeple sinir olup engeli bastım
kimse merak etmiyor nasıl bir bebek doğurduğunu ablacığım merak etme. sen asıl akrabaların şerrinden koru yavruyu
Çocuğum olduğunu instagramda herkese göstermeliyim ama azıcık merak edin o yüzden yüzünü göstermicem davranışıdır.
Bu başlığı okuyunca geçen gün yaşadığım benim açımdan bu nasıl bir kafa diyerek şoklardan şok beğendiğim bir şey aklıma geldi ondan bahsetmek istiyorum.

çok da görüşmediğim bir çocukluk arkadaşım doğum yaptı. bir erkek çocuğu oldu. tebrik etmek için yazdım biraz konuştuk falan bana dedi ki; "eğer regl değilsen fotoğrafını atayım, dünyanın en güzel şeyini gör" bir süre anlamaya çalıştım olayı kafamda mantıklı bir yere yerleştirmeye çalıştım ve yapamadım. sonra da "reglim ya sonra artık" diyerek konuyu kapattım.

21. yüzyılda böyle şeyler yaşayınca benim tüylerim ürperiyor. anlamı nedir, neden yaparlar anlamam ama olayın alt yapısında sanki regl olan kadının pis olması gibi bir düşünce yattığı için, o şekilde düşünen insanlardan koşarak uzaklaşmak istiyorum.
neden böyleyiz ya? neden biraz olsun gelişemedik biz. o kadar üzülüyorum ki buna anlatamam.
ya paylaş ya paylaşma arada kalıp istiyorum ama başkaları ne der yeni doğan çocuğu hemen paylaşmış diye yargılarlar mı endişe ile bir şey yapma.

gizburger
anlattığı olayın mantığını bende hala anlamadım beynim yandı resmen nasıl sığ bir düşünce yapısıdır

Off Allah'ım gerçekten ebeveynlere ayrı bı egitim verilmeli paylaşma emojimi goresimiz mi var
ne yazıkki ben de öyleyim ama bunu tamamen ebeveynin fikriymiş gibi düşünmeyin.
evet sizin çocuğunuz kimse karışamaz ama öyle bir çevremiz var ki kayınvalidem başta, ne yazıkki çocuğa nazar deyecek diye sürekli başımın etini yiyor.
mecburen hiç paylaşmamaktansa emoji ile paylaşıyorum.
evet haklısınız benim çocuğum istediğim gibi paylaşırım bence de haklısınız. Ama öyle olmuyor işte yaşarken Bir şey diyemiyorsunuz.
Çok saçma bulduğum olaydır.Tamam iyi hoş nazardan korkuyorsun bu yaşlarda dikkat etmek gerek yahu o zaman neden paylaşıyorsun nazarı değecek insan her türlü değdirir ki kimse de şu çocuğunu paylaşsa da nazar değdirsem diye beklemiyor.Yarın bir gün kendi çocuğum olduğunda kesinlikle yapmayacağım.
Zaten artık story için yaşıyor insanlar. Ne kadar saçma şey varsa hepsine maruz kalıyorum. Çocuğun yüzü görünmesin istiyorsan bir poz ayarla, orijinal bir shot yap çocugu arkadan görelim. O emoji ile gerçekten çok saçma oluyor. Bir diğer versiyonu da kahve bardakları mevzusu... Anladık starbuckstan çıkmıyorsunuz ama bizene 😁