hem eğlenceli hem de bir o kadar riskli. çok severim yeni arkadaşlıklar kurmayı, aşina olduğum çevremden uzaklaşmayı ama çoğu zaman yeni tanıştığın insanla iletişim oturmuyor nedense. genel anlamda bunu yaşayınca yeni biriyle tanışmaya da pek yanaşmıyorsun. işin riski de burda zaten.
yeni birileriyle tanışmaya olumsuz anlamlar yüklememek lazım. yeni insanlarla tanışmak, onları eski arkadaş çevresiyle tanıştırmak, sosyal çevreyi genişletmek kadar güzel bir şey olabilir mi.
tanışmak lazım, başka hayatları görmek lazım. aksi takdirde yoz bir hayatımız olmaz mı soruyorum sözlük ahalisi. tanıştığımız her yeni kişiden öğrenecek, öğretecek çok seyimiz var.
kafa dengi birilerine denk gelirsen şayet müthiş bir şeydir. gelsin yeni maceralar.
Bu aralar özellikle yaşadığım durumdur. Yorucu geliyor insan ilişkileri zaten zor tanıdık 2 3 dost yeterli kalabalığa gerek yok. Ama farklı insanlar tanımak özellikle kaliteli dediğimiz bize bir şey katabilecek insanlarsa harika bir durumdur.
yeni bi insan tanımak her ne kadar güzel ve insanın ufkunu genişletebişecek bi şey olsa da aslında çok da yorucu. kişiyi tanı, onunla ilgili şeyleri öğren, ilk başta oluşan utangaçlığı atıp kendin olabileceğin evreye gelmek için sabret. yazarken yoruldum doğrusu
yeni insanlarla yeni kültürlerle tanışmayı çok isterim ama ilk başta biraz çekinirim. sonra tanıdıkça alıştıkça sıcak kanlılığımı sevecenliğimi gösteririm . daha önceleri fazlaca katıydım. soğuk dururdum yaş ilerledikçe demekki bazı şeyler değişiyor. ama şu zamanlarda yeni insanlar hayatımıza dokunmalı. eski tanıdıklamız çok değişti