kullanıcı sözleşmesi

kizlarsozluk.com sitesinin kayıtlı kullanıcı ve yazarları, aşağıda yer alan yazar sözleşmesinin tüm maddelerini kabul etmiş sayılır.

 

kızlar sözlük yazarları, yayınladıkları on ve üzeri sayıda kelime içeren entry’de yer alan kelime başına para kazanırlar. on kelimeden az yazılan entryler, kazanılan tutara dahil edilmez. toplam kazanılan tutar, yazarın profilinde kendisine özel olarak gösterilir. en az 100 tl üzeri tutara ulaşılması durumunda, yazar kendisine ödeme yapılmasını talep edebilir. yazara hesabındaki bakiye tutarına göre 100 tl ve üzeri katlarda ödeme yapılır. (örn: 100, 200, 300 vs.)

 

yazarın profilinde görünen bakiye o ana kadar kazanılan kesin bakiye değildir. yazar, ödeme talebinde bulunduktan sonra tüm entryleri adminler tarafından tek tek kontrol edilir. adminler tarafından yayından silinen entry’ler dışında özgün olduğuna karar verilen entrylerin ödemesi, 1 ila 15 gün içerisinde yazar tarafında ödeme talebi formunda belirtilen banka hesabına, havale/eft yoluyla yapılır. ödeme talebinde bulunurken gönderilen banka,  iban, tc kimlik/vergi kimlik ve diğer bilgilerinin doğruluğu yazarın sorumluluğundadır.

 

yazar tarafından yüzde yüz özgün olduğu düşünülen metinler dahi adminler tarafından silinebilir ve ücrete tabi olarak onaylanmayabilir.

 

kızlar sözlük içerisinde oluşturulan içerikler, sözlük kuralları ve yasalara uygun olmalıdır. paylaşılan entry’ler hiçbir ön denetime tabi olmadan yayına girdiğinden, oluşturulan içeriğin hukuka aykırı olup olmadığı yazarın sorumluluğundadır. içerik yayına alındığı anda yazarın hukuki sorumluluğu başladığından, oluşturulan içeriğin daha sonra yazar tarafından veya şikayet/haberdar edilme vs. üzerine kızlar sözlük adminleri tarafından silinmiş olması, yazarın sorumluluğunu ortadan kaldırmayacaktır.

 

kızlar sözlük içerisindeki hesap güvenliğine ilişkin tüm sorumluluk yazara aittir. kullanıcı şifresi, kolay tahmin edilemeyecek şekilde oluşturulmalı ve üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşılmamalıdır. kızlar sözlüğe ait olmayan üçüncü kişilere ait web sitelerine ve/veya mobil uygulamalara kullanıcı adı ve şifresinin girilmesi hesap güvenliğini riske atabilir.

 

yukarıda belirtilenlere ek olarak, yazılan entry’lerin birbirini tekrar eden içeriklerden oluşması, başka bir yazardan, entryden veya başka bir siteden kopyala-yapıştır şeklinde kızlar sözlük’e eklenmiş olması, aynı entry’nin birden fazla kez, farklı başlıklar altında tekrarlanması gibi durumlarda entry’ler yayından kaldırılabilir ve hesabınız kalıcı olarak banlanabilir

 

bakiye artırma amacıyla, sözlük kuralları’nda belirtilen maddelerin açıklarını arayan veya sistem açığından faydalandığını iddia eden kullanıcıların entry’lerini takip ederek bu açıklar üzerinden hile yapma girişiminde bulunan kullanıcıların hesabı kalıcı olarak banlanacaktır. hile yolu ile daha önce kızlar sözlük’ten ödeme almış olsa dahi, hile yaptığı tespit edildikten sonra daha önce bu yazara yapılan ödemelerin geri alınmasına ilişkin hukuki yollara başvurulacaktır.

 

yazarların düşünceleri doğrultusunda, tüm internet mecrasının herhangi bir yerinde sitenin ve markanın adını kullanarak şikayette bulunması veya kamuoyu oluşturmaya yönelik beyanlarda veya paylaşımlarda bulunması site üyeliğinin herhangi bir ödeme yapılmaksızın kapatılmasına sebep olur. yazarlar, kurallar veya site yönetimi hakkındaki şikayet, soru ve düşüncelerini öncelikle iletişim formu, email, telefon veya diğer iletişim seçeneklerini kullanarak kızlar sözlük’e bildirmelidir. ayrıca sözlük içerisinde herhangi bir amaçla grup veya topluluk oluşturmak ve bu grubu/topluluğu iş amaçlı kullanmak yasaktır. sözlük içerisinde başka bir uygulama, marka, internet sitesi vb. hakkında reklam amaçlı konu başlığı ve entry oluşturmak; belli grup, kulüp veya topluluklara üye toplamak, organize olmak yasaktır. bu gibi kural ihlalleri yapan kullanıcıların hesapları kalıcı olarak banlanacaktır.

 

sözlük içerisinde oluşturulan konu başlıklarında veya entry’lerde ayrıştırıcı dil, nefret söylemi, bir kişiyi veya grubu ötekileştirme, belli bir kesime saldırı içeren ifadeler kullanmak kesinlikle yasaktır.

 

kızlar sözlük’te açılan başlıklar ve yazılan entry’ler, sözlük kurallarına uygun olmaması nedeniyle ve hukuka veya ahlaka aykırı olması sebebiyle yayından kaldırılabilir. kurallara veya hukuka aykırılıklar nedeniyle kullanıcının yazarlığı geçici olarak durdurulabilir veya kullanıcının hesabı kalıcı olarak banlanabilir. diğer tüm haklarımız saklıdır.

 

ayrıca gerekli görüldüğü takdirde ve hiçbir gerekçe göstermeksizin herhangi bir içeriği kısmen veya tamamen yayından kaldırma, yazarlığı iptal etme, kullanıcı kaydını silme hakları kızlar sözlük tarafından saklı tutulmaktadır.

 

kızlar sözlük’e verilen bilgilerin güvenliği için kızlar sözlük elinden gelen özeni göstermektedir ancak kızlar sözlük’ün özen yükümlülüğünden başka yükümlülüğü yoktur. barındırma hizmeti ve benzeri hizmet veren firmaların güvenliği sağlayamaması veya kızlar sözlük’e yasadışı olarak erişilerek bilgilerin ele geçirilmesi gibi hallerde doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarara ilişkin sorumluluk kabul edilmemektedir.

 

her ne kadar düzenli olarak yedekleme yapılıyor olsa da, sitedeki verilerin (entryler, mesajlar, notlar ve benzeri her türlü içerik) kısmen veya tamamen kaybolmayacağına ilişkin hiçbir taahhütte bulunmamaktadır. ayrıca bu verileri kalıcı olarak silme hakkı da kızlar sözlük tarafından saklı tutmaktadır. bu nedenle herhangi bir sebeple yaşanacak veri kaybı veya bozulması halinde hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. site yönetimi, teknik bakım, güncelleme veya herhangi bir problem nedeniyle sitenin yayın hayatına dilediği zaman ara verebilir veya tamamen kapatabilir.