organize bir plansa ve iptal olma nedeni benden kaynaklı değilse çok sinirlenirim. ama tek başıma yapmışımdır o planı ve iptal olmuşsa üzer fakat anında yeni bir plan hazırlarım
önemli bir plansa birkaç gün öncesinden hazırlanırım ve bu kadar emek verdiğim bir planın son anda iptal olması üzer
vereceğim tepki planın ne olduğuyla alakalı biraz da. tatil planı tarzında planlarsa kıyametler kopar içimde. günü geçirecek bir plansa da bir sonraki zamana kalır, önemli değildir.
açıkçası pek de umursamayıp, yatağa girip güne devam edeceğimdir. bugün olmazsa başka zaman olur, hiç mühim değildir.
işte bunun için plansız hareket ediyoruz. ne zaman olan yapsak vakti geldiğin bozulur bu yüzden direk ani karalar verip hadi şimdi yapalım diyorum
ben plan yaparsam zaten üstüme çığ falan düşer hiç bi aksilik çıkmazsa. olur yani, planım her türlü iptal olur.
mesela hafta sonu ablama gitsem mi diye düşündüm, hemen peşinden hafta sonu yasağı açıklandı.

hele makyajı yapıp üzerini giyindiğin an iptal olmuşsa... bu emeğim boşa gitmesin diye başka plan yapıyorum genelde ama o iptal olma anı (ekilme) soğuk duş etkisi yaratır.
Dellenme sebebi... Biraz dellenip , sağa sola bağırıp, ufak bi sinir krizi geçirip, aman neyse çok da önemli değil, nasip, hayırlısı, başka zaman olur... diyerek kendini avutmaktır.
önceden düşünülmüş ve bunun için hazırlandığım bir plansa... kafayı yiyorum. sebebi önemliyse yapacak bir şey yok ama eften püften bir sebepse olay çıkarırım. kesinlikle çıkarırım. verilen sözlerden dönülmesi hoşuma gitmiyor.