bende de öyle ve hiç hoşuma gitmiyor ☹️ ameliyatı var diye biliyorum. i̇ç dudağın sarkması olayı bu benimki aşırı derecede değil ama yine de rahatsız ediyor işte..
neden oluyor acaba o, bende yok öyle bir durum da bu bir hastalık mi acaba ilerle olursa diye merak ediyorum. nedeni ne? bu evlilerde mi oluyor genelde.
tıbbi olarak labial hibertrofi adlı bir sorundur. bekaret ile hiçbir ilgisi yoktur. genetik de olabilir çevresel faktörlerden de kaynaklanabilir. ergenlik çağında sık yapılan mastürbasyonlar da buna bir sebep olabilir. fakat çoğunlukla genetik olduğu söylenir doktorlar tarafından.
labioplasti adı verilen vajinal estetik ile düzeltilmesi mümkün. lokal anestezi kullanılıyormuş, işlem de maksimum iki saat sürüyormuş. ameliyattan sonra sarkmanın tekrarlanmadığı söyleniyor.
benim de o şekilde. ama evli değilim henüz bekarım. neden böyle oldu bilmiyorum daha önceden böyle değildi. ama önemli bir sağlık sorunu olduğunu düşünmüyorum.
doktora gidin arkadaşlar. bu gibi konulara internetten, blogdan, sözlükten tavsiye fikir aranmaz. rahim sarkması kadar son derece ciddi rahatsızlıklara kadar bir sürü şeyin belirtisi olabilir, olmaya da bilir ancak akıllıca davranıp doğru adım atmak gerek.
lütfen jinekologla görüşün.
toplumda jinekolog muayenelerine karşı, özellikle bakirelerde inanılmaz büyük, inanılmaz cahilce bir yargı var. dünyanın en doğal en olması gereken şeylerinden biri. dünyada bir sürü kadın rutin jinekoloji muayenelerine gitmedikleri için bir çok rahatsızlığını ileri evrelerde farkedip dönülümez noktalara geliyor. lütfen kendi sağlığınız için doktorla görüşün.

benim de öyle bekarım ben de ama öyle aşırı sarkık çl değil. herkesin kendine özeldir o bölgesi. farklıdır. o yüzden bizimki de böyle yani yapacak bir şey yok.