-utanmayan insan olur mu lan- demiş bir şarkıcımız. olmaz gerçekten. en insani olan his. yaptıklarımızdan, söylediklerimizden utanacağız ki tekrarı yaşanmasın.
aga utanırsın utanırsın da yani normal bir insana ses atarken de utanmazsın ya. hiçbir şey yapamıyorum utanmam bütün şeylerimin önüne geçiyor hiçbir şey yapamıyorum allah kahretsin o kadar kötü bir şey ki. aşamıyorum da bunu
aklıma o malum gün gelir. lisede nöbetçiyim. o gün de okula müfettiş geldi. müdür yanıma gelip dedi ki, daha doğrusu demiş ki;" müfettişe çay getir." ben adama gidip; "müdür sizin çantanızı istiyor." dedim. adam: " nasıl yani?" dedi. sonra bunu bütün okula duyurup benimle alay ettirdiği için kendisine teşekkür ederim. ne var yani? yanlış anlayamaz mıyım?
gram utanması arlanması olmayan yaptığı her türlü terbiyesizliğe rağmen ben niye utanayım ki deyip utanmayan yüzsüz birini tanımıştım
utanmak hayadandır. bence çok güzel ve masum bir his. aşırısı da güzel değil aslında açık olmak lazım bazen.
günümüzde pek kullanılmayan duygudur. onun yerine artık "cringe" denilen, başkasının adına utanma duygusu geldi.
utanmayı unutmamak lazım ki yanlıştan kötülükten uzak durabilelim. utanmak iyidir. i̇nsanı insan yapan en saf en iyi niyetli kavramlardan biridir.