Unutmak kimi insanlar için çok güzel birşey kimi insanlar için de çok kötü bir şeydir alzheimer olanlar için alzheimer olan insanları yakınları için çok zor bir durumdur unutmak kimi insanlar için de çok güzel iyi birşey yaşanılan kötü şeyleri unutmak onlar için çok iyidir yani unutmak kimi insan için iyi kimi insan için kötüdür yani unutmak kişiden kişiye değişir.
allah' ın lütuflarından biridir. tabi bir hastalıkla kontrol edemediğiniz bir şekilde unutmuyorsanız. bazen bazi şeyleri baya bir derinlere gömmek bir daha gece uyurken hatırlamamak istiyorum. galiba hafızam bu tür anıları silmekte inatçı. allah'tan gün içinde unutuyorum da yaşayabiliyorum. yoksa halimiz haraptı. zaten çogu seyi de unutuyoruz. mesela bi yakınınızı kaybettiniz. elbette ölünce onu tamamen, hiç varolmamış gibi unutmuyorsunuz. fakat gün içinde bunun acısını da çekerek yaşamıyorsunuz. unutmak alışmanın kardeşi. ama unutmak değil de unutulmak kötü beee.
unutmak mı? bence hayatta en güzel şey olabilir. birini sevmeye başlıyorsunuz ona güveniyorsunuz ama gün geliyor unutmak zorunda kalıyorsunuz. bana göre unutmak basit ve kolay. zor diyenlere inanmam. çünkü unutmak istemiyorsunuz. unutmak isteyen her türlü unutuyor.yeterki isteyin. şimdi güzel anıları da mı unutalım diceksiniz. unutun kızlar güzel anları hep yaşarsınız ama size iyi gelmeyen birini unutmazsaniz o güzel anılarında değeri kalmıyor.
hayatta en zorlandığım konu. özellikle çok da hoş olmayan, üzüntü veren olayları unutmam epey zaman alıyor. bir kişiyi ya da olayı unutmak için önce kabullenmek, içselleştirip hazmedebilmek gerekiyor. unutmak belki o zaman.
yaşamımıza dokunan herhangi bir şeyi unutmamızın mümkün olduğunu düşünmüyorum. üstüne eklenen yeni anılar, eskileri hatırlamakta güçlük yaratıyor sadece. sonuçta hayatımıza almış olduğumuz çoğu şey üzerimizde bir etki bırakır. negatif etkiler hafızamızda daha kolay barınır. bu sebepten dolayı iyi anlardan çok, kötü olanları hatırlarız.
unutmak ya da unutmamak elimizde olan bir durum değildir. ama hatırlamamak mümkündür. geriye ata ata yok saymak da mümkündür.
o kadar unutkanım ki anlatamam. diyelim ki biri benden su istedi , o suyu bardağa koyarım. ama o bardak sürahinin yanında kalır. suyu isteyen kişi tekrardan hatırlatırsa anca o zaman verebilirim. yoksa mahşere kadar kalır o bardak orada.