en az sınav stresi kadar insanı yoran bir eylemdir. bir de istenilen üniversite ile istenilen bölümün biraraya gelmeme ihtimali gibi durumlar var ki kafada ya olursa, olmazsa gibi sorulara yöneltir. aslında istenilenden ziyade iş kollarına bakıp ona göre tercihleri yapmak mantıklı olan sanırım. işsizlik problemlerinin çokça yaşandığı şu zaman hayalin aksine mantıklı hareket etmeye yönlendiriyor çünkü.
heyecanlı olaylardan biri. o kadar çalıştın, uykusuz kaldın, stresini çektin ve işin sonuna geldiğin nokta. bundan sonrası daha da büyük bir heyecan.
puan, sıralama vs. iyiyse seç bölümü salla kalemi. beklentinin, olması gerekenin altındaysa ne çıkarsa şansına durumu.
Arkadaşlar üniversite tercihinizi iyi yapmanızı öneriyorum ben şu an beykent Üniversitesi birinci sınıf anestezi bölümü okuyorum fakat üniversitemi göremeden tercih ettim çünkü Konya’da okuyordum ve Pandemi dolayısıyla o o şehire gidip üniversiteyi yakından ziyaret etme şeyim olmadı Bu yüzden üniversitenin internetten araştırmasıyla fazlada araştırmadım açıkçası kampüsümün nerede olduğunu bilmiyordum Tercih yaptım yerleştim okula kaydımı yaptırdım ve sağlık bilimleri Fakültesi’nin Beylikdüzü’nde bir yerleşkede olduğunu öğrendim ve Beylikdüzü’nde Güzel son model yeni yapılmış bir avalon gözüküyordu.Acı gerçeği bir Instagram postundan öğrendim kuaförün içinde bir üniversite
Asla ama asla aklınıza gelmeyen bölümü sırf bir sene daha çalışmamak uğruna tercih etmeyiniz arkadaşlar. Bir seneyi kaybetmek bir ömrü kaybetmekten daha mantıklıdır. Biraz abartı gibi oldu ama gerçekten bu şekilde. Annemle kavgalarım sonucu geldiğim bölümün son sınıfındayım. Başka ne yapabilirim diye diye son sınıfa kadar geldim. Pişmanım. Şimdi açıktan çocuk gelişimi okuyorum. Hep istediğim bölüm buydu. Hiçbir şey geri dönüşsüz değildir ama siz yine de iyi düşünün derim.