şimdilik hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor ama o zaman geldiğinde duygular şelale olucak biliyorum :)

üçüncü sınıfın etkisiyle şimdiden bile sona gelmişim gibi hissetmenin burukluğu var. üst sınıftan arkadaşların mezun olmasıyla zaten moraller sıfır. okula ilk geldiğim güne geri dönmek istiyorum.
Onca yil gulersin eglenirsin, kavga edersin zamanin değerini bilmezsin. Son yil icinde burukluk olur, arkadaslarinla son zamanları dolu dolu geçirirsin. Her gun yeni aktivite yapmak istersin.
Şu an olduğum durum. En geç 3 aya okulum bitecek ve sadece ben değil bütün arkadaşlarım büyük bir boşlukta. Ne yapmak istediğimize karar verme zamanımız şimdi. Çünkü mezun olduktan sonra ne işle başlarsanız genelde o şekilde yol alıyorsunuz, piyasa değiştirmek zor iş. Ve korona olması da beni çok üzen durumlardan birisi 1 sene önce arkadaşlarımı son kez görmüşüm resmen. Şimdi sadece telefondan görüntülü konuşursak görebiliyorum. Güzelim okulumun son 1.5 yılı evde geçti.
Benimdir. 3 ay sonra mezun oluyorum. Çocukluk hayalim gerçek oluyor. Çok çok mutluyum ve heyecanlıyım bunun için, 6 yaşımdan beri hayalini kurdum. Çalıştım çok emekler verdim. Umarım isteyen herkes benim gibi hayaline kavuşur istediği bölümde okur ve mezun olur.
ay ben ne ara 4. sınıf oldum ya harbiden. korona morona derken 2 yılım gitti gerçekten. keşke hazırlığı atlamasaydım.
son sınıf hep karmaşık duyguları içerir, genelde "çok şükür artık bitiyo şurda bikaç ayımız kaldı " dedirtir.. son birkaç ay hep yapılamayan içinde kalan şeyler yapılır.. son günler gelip çattığında gene de mutluluk vardır.. o zamana kadar iğrenç bişeydir son sınıf olmak.. ta ki okul bitip de iş aramaya başlanan, tüm kapıların patır patır yüzünüze kapandığı, dışarda okuduysanız tüm arkadaşlarınızdan uzak kalıp da onları çok özlediğiniz günlere kadar... maalesef ünversitede son sınıf olmanın harika bişey olduğunu ancak bittikten sonra sonra anlayabilirsiniz...
Eger suanda online egitimi olup son siniftaysaniz gercekren çok üzücü. Mezuniyeti felan doya doya yapamamak. Hatta universite de hep erteleyip son sene yaparim dediginiz seyleri yapamamak gercekten uzucu
bitiyo diye seviniyordum ama iş bulma kaygısı vs. hele bir de koronadan dolayı 3 dönemdir kimseyle görüşemiyoruz. bu şekilde bitsin istemezdim :(
Üniversitenin son günü kadar tadını çıkarın bu zamanların. Ben son sınıftayken insanlardan bıkkınlık getirmiştim çünkü hep yurtlarda kaldım. Bitse de gitsek artik diyordum ama ileride çok özlüyorsunuz arkadaşlarınızla geçirdiğiniz güzel zamanları ancak üniversite zamanlarını geri alamıyorsunuz. Yalnız keşke tadını çıkara çıkara üniversiteyi bitirmiş olsaydınız o zaman başka olurdu.