ekstreye girmeme sebep olan bir diğer olay da makyaj malzemeleri. satar kredi kartımı öderim artık
tüm paramı makyaj malzemelerine vermiyorum ama ihtiyacımı almak için bile girdiğimde ciddi bir harcamayla çıkıyorum. annemin eve alışveriş yapması gibi oluyorum sonra da. ne aldım da bu kadar para harcadım diye sorguluyorum.
Keşke hiç ihtiyacımız olmasada paramız cebimizde kalsa gerçi olmasa da kullanmayı seviyoruz işte e yapalım doğamızda var huyumuz kurusun kızlar.
i̇nsan kendini nasıl mutlu hissediyorsa tabii ki öyle yapmalı. paran mı var ve makyaj malzemesi almak ile mutlu mu oluyorsun, tabii ki al. bence gayet doğal bir şey. ben de makyaja para harcayanlardanım. bunu tuhaf karşılayanlar var ama alışkanlıkla alakalı bir durum. kimisi kıyafet alınca mutlu olur, kimisi yiyecek alınca mutlu olur. ben de makyaj malzemesi alınca mutlu oluyorum. insanlara güzel görünmekten ziyade kendimi iyi hissetmek için alıyorum ve tabii ki çok işe yarıyor. pandemi dolayısıyla çok fazla makyaj kullanamasakta istediğim zaman parayı veririm. kıyafet, yiyecek gibi bir şey benim için. makyaj olduğu kadar kozmetikle alakalı her şey için geçerli bu durum. bir de şu var ki markalara göre pahalılık oranı değişiyor. ben bu yüzden genellikle makyaj malzemelerimi iyi yerlerden alırım, iyi markaları tercih ederim çünkü sonuçta cildimize sürüyoruz ve içeriği çok önemli. sırf bu yüzden bile 1- 2 makyaj malzemesi aldığında bir çok paran gitmiş olabiliyor. bu da gayet normal bir durum. nasıl mutluysanz öyle yapın kızlar.
tüm parayı olmasa da bir kısmını kozmetiğe ayırırım . ayırmalıyız da bence insan mutlu oluyorsa sorun ki sadece makyaj malzemesi olarak kısıtlamayalım da kişisel bakım ürünlerine diyelim çok makyaj yapmam gerçi ama alacağım zaman düzgün bir şey alırım sonuçta tenime sürüyorum uyduruk ne olduğu belirsiz bir şey sürmek istemem.
eğer buradan para kazabilirsem ilk olarak kozmetik eksiklerimi gidermek istiyorum çünkü gerçekten çok eksiğim var ve özel günlerde insan zor duruma düşüyor. ama normal hayatta makyaj kullanmayan biri olduğum için alacaklarım bana uzunca bir süre gidecektir.