yapacak hiçbir şeyim kalmadı hissi. zordur, kimsenin bu hissi tanımamış olmasını isterim. daha çok gençsindir, önünde yapacak çok şeyin vardır mantıken ama mümkün değil ilerleyemezsin. her anlamda her şeyin bittiğini hissedersin. her şeyi yaşadım, daha ne yaşayacağım ki düşüncesine kapılırsın.
içinden hiçbir şey gelmemesi, canının hiçbir şey yapmak, hiç kimseyle görüşmek, hiçbir yere gitmek istememesi. kimseyle konuşacak halin olmadığından telefonlara çıkmamak, hatta zilin çalsa kapıyı bile açmamak.

tükenmişlik sendromunun belirtilerindendir diyebiliriz.

hayat fazlasıyla anlamsızlaşmıştır, yaşasam ne olur, yaşamasam ne olur kafasıdır.
depresyonla da uzaktan teyze çocuklarıdır kendileri.
Daha 20 yaşına gelmeden çoğu türk gencinin içine girdiği bunalım türü,tükenmişlik sendromu. Haksız da değiliz gelecek desen yok ekonomi desen yok iş desen yok
Her şey okadar zor ki gerçekten tükendim ama inanıyorum yeniden doğacağız bitsin pandemi kurtulalım tekrar eskisi gibi olucaz
Hayatın bazı dönemlerde tükenmişlik sendromuna girilebiliyor. Çok yıpranmak üzülmek, çok çalışmak çabalamak insanın bünyesinde hiç bir şey yapmak istemeyecek kadar yorgunluk oluşturabiliyor. Tükenmişlikten kurtulmak için kendinize zaman ayırın, sevdiğiniz şeyleri yapın, size iyi gelen insanlarla görüşün. Kafanıza taktığınız ne neyse onu rafa kaldırın. Bunu yapmak size iyi gelir.
Bakın arkadaşlar bunlar hafife alınacak duygular değil, insanı yaralar yıpratır, çevrenizden ya da uzman birinden yardım almak bu hisse karşı yapılacak en mantıklı harekettir. Nolur üzmeyin kendinizi
Bazen öyle his ediyorum gerçekten tükendiğimi canim hiç birşey yapmak istemiyor istesem yapamayacağımı düşünüyorum öyle bitkin öyle yorgun bir hal işte hiç bir şey sizi mutlu etmiyor herşeye doymuş gibi öyle bir hal işte.
hayatım boyunca hissettiğim en kötü şey. ama artık son. ne istediğimi biliyorum ve artık tükenmişliği cehennemin dibine gönderiyorum. size en güzel tavsiyem ucunda ölüm olsa da sizi tüketen şeylerden uzak durmanız. beyin ölümü daha berbat bir şey.