kesin öğrencidir. öğrenci milleti dışında hiçbir erkekten böyle bir nezaket göremezsiniz
hamile veya küçük çocuğunuz olmadığı sürece yaşayamayacaksınız. belki hastaysanız olabilir
entryleri biraz abartılı buldum. anlık yolculuklarınızda denk gelmemiş olmanız bunların yaşanmadığı, olmadığı anlamına gelmiyor ya da çok çok nadir bir durummuş gibi yansıtılmasına. oluyor bunlar, erkekler hala kızlara toplu taşımada yer veriyor arkadaşlar bu kadar gömmeyin. ayrıca buna içten içe karşıyım. kızım diye bir erkeğin bana yer vermesine gerek olduğunu düşünmüyorum. yer yoksa ben de ayakta tutunarak gidebilirim. bir rahatsızlığım varsa, oturmam gerekiyorsa asıl yer vermemesini yargılarım.
ben çok tatlı ve naif buluyorum bu hareketi. tam bir kibarlık ve beyefendilik örneği. vermese bir problem mi hayır tabiikide değil, sonuçta cinsiyet eşitliğini savunuyoruz ama kötü niyetleri yok işte. sadece fazla centilmenler.
toplu taşımada kızlara yer veren erkekler çok nadirdir ben hiç rastlamadım . bu duruma üstelik kendileri bayanlara yer vermedikleri gibi kulaklıkları takıp camdan dışarı seyrediyorlar, telefondan kafalarını hiç kaldırmıyorlar kibar erkek hiç rastlamadım desem yeridir. ama şöyle bir düşünüyorum bundan birkaç sene önce türk erkeği değildi ama japon bir erkek yer vermişti teşekkür ettim tabi. baya şok oldum. türk erkeğinden görmediğimiz hareketler tabi bir hayli şaşırıyor insan.
nezaket kuralı bu her erkeğin uyması lazım ya.
i̇şlerine gelince biz sizden güçlüyüz derler. i̇şlerine gelince de biz de çalışıyoruz, para verdik o kadar diye bahaneler altına sığınıp herkesten önce yer kaparlar.
bişey kazanmıyor gibi gelir ama sevabı çok bir kere. i̇lle gösteriş için iyilik yapılmamalı.
sonuçta onları da bir kadın doğurdu.
velhasıl kelam kibar erkeklerin çoğalması dileğiyle.