kadına uzun tırnak yakışıyor, denildiği gibi oje sürünce çok daha güzel duruyor ama asla yapamadığım şey. tırnaklarım uzayınca ellerim pisleniyormuş gibi hissediyorum, hemen kesme ihtiyacı duyuyorum. tırnak kesmek = temizlik olayını bana aşılayan annemi kınıyorum. ben de uzun tırnak kullanabilmeyi isterdim.
Saç sefadan tırnak cefadan uzar. Bendeki bu cefa 2 haftada takma tırnak görüntüsü veriyor. Dertli olmamı bana sevdiren tek şey.
en sevdiğim şey, en çok bakım yaptığım yer tırnaklarım olabilir. uzadığı yere kadar uzatıyorum, baktım kırılmaya başladı o zaman kesiyorum. keşke üşenmesem de her gün oje sürebilsem ama üşeniyorum. yine de çok keyifli bir eylemdir.
Ellerimi öyle güzel hissediyorum ki manikür yapıp tarzıma göre oje sürüyorum yüzüklerimi takıyorum falan sonra yemek yapmaya gidiyorum ve hepsini kesmem gerekiyor hijyen takıntım var temiz biliyorum ama o şüphe beni kemiriyor bende uzun tırnağımın ömrünü törpülüyorum o an .
hem uzatamam hem de uzatmam, uzatana da mani olmam.
öyle olmadığını bilmeme rağmen sanki pismiş gibi geliyor gözüme bu yüzden uzatmıyorum.
ama uzatmak istesem de uzatamazdım büyük ihtimalle, çok zahmetli bir iş çünkü.
asla yapamadığım bir olay çatur çutur kırılıyor tırnaklarım inat gibi, kalıcı ojeyler daha sert kullanabiliyorsunuz tabii ancak o da çıkınca eskisinen daha beter oluyor. kısaca özeniyorum tırnakları uzun ve kırılmayan insanlara.