ispanyol yapımı sistemi ve düzeni eleştiren film. izlerken rahatsız olmuştum ama çok da sevdim
muazzam bir filmdir, izlerken insanı ben olsam ne yapardım sorularına sürükler. hepimiz iyi karakterin yerine koyarız kendimizi ama filmde ki bazı iyi karakterlerin bile zamanla nasıl bencilliğe düştüklerini, kendilerini düşünmekten önlerindeki asıl problemi göremediklerini yüzümüze çarpıyor. içinde yaşadığımız dünyanın çarpıcı bir eleştirisi.
tüm insanlık meselesinin bir filmde özetlenmesidir. insanların bencilliğini ve aç gözlülüğünü çok güzel anlatmış. 0. kattan aşağı katlara inen yemeğe herkes eşit koşullarda ulaşamıyor. insan aç gözlülüğünden ihtiyacı kadar olanı yemek yerine fazlasını tüketme çabası içinde. tüm katlara yetecek kadar yemek varken alt kattakiler aç kalıyor. bu bencilliği yaşayan diğerleri de yaşatanlara benziyor zamanla. filmin sonunu da bir muammayla bitirmişler. yalnızca ben mi anlayamadım acaba. herkesin izlemesi gereken bir film. film henüz ilk dakikalarında, ben olsam hangi nesneyi yanıma alırdım diye sordurarak başlıyor zaten.
Netflix'de izlediğim harika bir film. İzlerken gerilmekten mahvoldum. Gerilim severler için kesinlikle izlenilmesi gereken filmlerden birisidir.
Öfff izlersen evde birisi varken izle...Ve mümkünse tok karnına izle ,yanında birşeyler atıştırmayı falan düşünme ;)biraz beyin yakan farklı metaforları olan bir Film tavsiye ederim;)
Kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ediyorum. Çok güzel bi şekilde sistemi eleştiren ve sorgulatan bi şaheserrr.. Sonu neden öyle bitti anlam veremedim sadece o kısmı hoşuma gitmedi pek bi garip oldum ama yine de tavsiye hatta açın hemen şimdi izleyin :D
Yaşadığımız modern dünya düzeni o kadar güzel betimlenebilirdi ancak bir baş yapıt adeta!
İçerisinde güzel mesajlar barındırıyor. Bazı sahneleri oldukça güzel. Verilmek istenen mesajlar da oldukça iyi
sonunda o kız dışarı çıkınca durduruluyor mu yoksa devam mı ediyorlar acaba o saçma sistemlerine onu çok merak ettim ya