Henüz o levele gelmedim ama üst sınıfların copy paste yaptığını öğrendiğimden beri umursamıyorum
bu sene kolları sıvayacağım olay. kafam çok karışık, istediğim hocaya denk getirememe ihtimali ayrı stres yaşatıyor. ya en zor hocadan almak zorunda kalırsam korkusu falandı filandı derken şimdiden düşündürüyor zaman zaman.
lisans teziyse kolay atlatılabilir bir süreç. yüksek lisans teziyse geçmişler olsundur. vakit nakittir, en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. geç yazmaya başlarsan yetiştirememe stresiyle başa çıkmak zorunda kalırsın. arkadaşlarının bitmiş tezini gördükçe yeterince erken başlamamış olmana kızarsın. bittiğinde yaşayacağın rehavet gibisi de yoktur.
düşünmek istemiyorum, düşünmek istemiyorum... üst sınıflar çok zor olduğunu söylüyor. okulda son senen, şehirde son senen, tadını çıkarmak varken böyle bir baş belasıyla uğraşmak zorunda kalmak ne mantıksız.
ben geç kaldım siz kalmayın. 3. sınıfın 2. döneminde danışmanınızı seçin konunuzu belirlemeye çalışın. erteleye erteleye 4. sınıfın 2. dönemine kadar erteledim. artık yazmazsam danışman hoca dahi bulamayacağım. 11 sayfa oldu şu ana kadar toplam tezim. literatür araştırması diye geçiştirdim ilk bir ayı ama artık yemeyecek. sıkı bi çalışmaya girmem gerekiyor artık. 1. dönem yazmıycam ben diye kenara çekilmeseydim çok güzel olacaktı hayatım. sunum falan yaptırmadılar koronadan dolayı. şimdi sunum da yapıcam geçen dönem sunum yapmadıkları için daha da zorlayacaklar gibi geliyor bana.
haha 1. dönem tez yazmayıp hocama kazık atmıştım. 2. dönemin başında sizin içinse uygunsa tez konumdan devam etmek istiyorum dedim. tabii ama 2 haftada bir rapor atma kaydıyla dedi. 2. raporumu attım geçen gün şey demiş bana sdgf tez konun neydi?
Benim cok keyifle yaptigim bi konuydu zorlanmadim.hocam da seker gibi biri oldugundan guzel gecti tez sureci.siz siz olun sevdiginiz konulari secin yoksa eziyet olur
genelde tembel olanların parasını verip başkasına yazdırdığı bitirme ödevi.
internetten kopyala yapıştır yapanlar bile olur eğer hoca o kadar umursamıyorsa.

internet sitelerindeki ilanlarda bolca "ücret karşılığı tez yazılır" başlıkları görmek de mümkündür.
tabii bu şekilde yazdırıldıktan sonra kişiye ne katar, ne faydası olur, ne kadar mantıklı bir davranış biçimidir bu, bilinmez.
şu an bol bol sövdüğüm üniversitemde böyle bir zorunluluk olmadığı için yazamadığım ama kendime bir tez konusu belirleyip keyfi yazacağım olay. bir üniversite nasıl stajsız ve tezsiz liseden mezun edermiş gibi mezun eder öğrencisini ya. hala şaşkın ve pişmanım