Kesinlikle iğrenç ötesi, insan kendine bakmalı ya. En başta temizlik imandan gelir diye bir söz var bunun dikkate alınması gerekir hele ki bu tiplere en çok toplu taşıma araçlarında karşılaşıyoruz. Çantadan deodorant çıkarıp al sık kardeşim diyesim geliyor hele ki bir de kıl varsa abooo. tabi ter kokan insanlar parfüm vs. şeyler sıkınca daha iğrenç pis bir koku ortaya çıkıyor
o sıra basın açıklaması yapası geliyor insanin. temizliğin maddiyatla alakası yok. sadece su ve sabun yeterli diye. 😅
hala bu çağda böyle insanların olması şaşırtıcı, kendilerine deodorant ve sabunun varlığı hatırlatılmalıdır. hiçbir şey bulamasa insan, yıkandıktan sonra bir parça karbonat sürse bile ter kokusunun önüne geçer. bakımlı olmayı geçtim bir insan temiz olmalıdır, bu insanın kendine olan saygısıdır daha sonra da başkalarına olan saygısıdır. pis bir insan hiçbir yerde ciddiye alınmaz, ter kokan bir insanın en fazla karşı tarafta uyandıracağı hissiyat mide bulantısı olabilir, gerek var mı böyle bir şeye? bir duş almak, deodorant yada karbonat kullanmak bu kadar zor olmamalı. İnsanlar tabii ki terleyebilir bu doğal ve sağlıklı olan ama ter sadece bir ıslaktır kokuya bakterilerin neden olmaması için önlem almak lazım.
çok iğrenç bir şey ya insan kendi kokusunu almaz mı illa geliyor hani rüzgar esince falan. utanmıyorlar o belli de bari çevredeki insanları düşünün be azcık daha özen gösterseniz ölmezsiniz. deodorant kullanmıyorlarsa bile insan bi sabunla yıkar bi bir şey yapar yani onu da biz mi söyleyelim koca koca insanlar yazık yani.
çevresinde insanlar olarak bizler rahatsız olsak da eminim bir çoğu kendinin ter koktuğunun farkında bile değildir ve bu yüzden bir deodorant kullanmak, bir duş almak ihtiyacı bile hissetmiyorlar sanırım.
çok param olunca, özellikle toplumumuzun erkeklerine bedava sabun, deodorant, diş fırçası ve macunu dağıtmak istiyorum. i̇nsan hiç mi kendine bakmaz ya, gir on dakika suya bi sabunlan çık iki fıs deodorant zor değil. i̇ki dakika diş fırçalamak zor değil. bu işkence yapılmasın kokudan rahatsız olan temiz insanlara artık ya. tiksindirmeyin kendinizden ne olursunuz demek istiyorum yüzlerine karşı.
en sevmediğim insan tipleri o kadar çok ki duş alamiyorsan bile bir deodorant sikmalarini tavsiye ederim o kadar belli oluyor ki kokuları midem bulandı şuan çevresinde insanlar olarak bizler rahatsız olsak da eminim keşke deodrant paralarını ben versem de siksalar bir çoğu kendinin ter koktuğunun farkında bile değildir ve bu yüzden bir deodorant kullanmak, bir duş almak ihtiyacı bile hissetmiyorlar sanırım.
bu tip insanlardan nefret ediyorum. deodorant kullanmak bir tercih değil bir mecburiyet, zorunluluk insanlar bunu kavramıyorlar. birde ben kokmam diyerek kendilerini avutuyorlar. böyle insanlardan uzak durmak lazım.
bazıları da hiç farkında olmuyor gerçekten. kırıcı olmadan kibar bir dille söylemek en iyisi. temizlik konusu çok hassas.