hayatında ilk kez spor adına bir şeyler yapmış insanım, ilk bir ayda canımı okudu. bu kadar güçsüz, hantal olduğumu bilmiyordum ama çok gaza geldim. istediğim şey zayıflamak değil sıkılaşmak, güçlenmek.
ertesi gün dayak yemiş gibi olursun. tüm kemiklerin sızlar, elini kolunu nereye koyacağını bilemezsin.
başlarken çok zorlanırsın, kalkıp yapmak çok zor gelir ve başladıktan sonraki 3 gün cehennem gibi geçer. ama o kas ağrılarına dayanır sporun 4. 5. günü bile pes etmeden devam edersen, ağrıların diner ve hareketleri daha kolay yapabildiğini görürsün. sürekli deneyimleyip yaşadığım bir şeydir. kilo kaybı konusunda yaptığın spor türünün çok etkisi vardır. incelmek istediğim için (bkz:Chloe ting) yapıyorum ben. ve şu an 12. günündeyim. ilk günlerde o kas ağrısını ben de bolca yaşadığım için alışınca mükemmel gittiğini söyleyebilirim

Başlamak zor hem de çok zor. Ama başlayınca hele de sonuçları görmeye başlayınca ne kadar doğru bir karar olduğunu anlıyorsun. Kafa dağıtmak için birebir.
başlangıç aşamasında seni çok zorlamayacak sadece vücudunu hantallıktan kurtarıp harekete geçirecek şekilde başlarsan çok ağrı çekmeden yeni güne daha dinç uyandığını hissedersin, o hissin mükemmelliği üzerine bir de spor yaptıkça kuvvetlenen vücudunu düşünürsen seni her an mutlu etmeye yetebilir spor yapmak ki zaten spor yaparken acının etkisini azaltmak için endorfin salgılayan vücudumuz bizi mutlu ediyor :)
Benim çok kez yaptığım ve bir ay dolmadan bıraktığım bir etkinliktir kendisi. Spora başlamak kolay da devam ettirmek zordur. Hatta bir kaç spor salonuna para ödeyip gitmemekle ünlüyüm diyebilirim.
daha önce düzenli spor yapmayan insanlar için başlandığı gün bitme potansiyeline sahip eylem.
başlamak çok kolay da keşke devamını getirebilsem.defalarca başlayıp defalarca bıraktım.hemen sonuç görmek istiyorum maalesef😅
2 sene rahat düzenli yaptım fiziğimde gayet güzeldi ama bu pandemi benim spor olayını bitirdi ne kadar düzenli yapayım desemde yok ayda 2 kere yap bırak oldum
hayatımda aldığım en iyi karar olabilir. verdiği his anlatılmaz kendimi dinç ve iyi hissediyorum. 1 yılı geçti spor serüvenim. başlarda zorlanıyorsun evet ama sonraa o hareketleri yapabildikçe(doğru şekilde) o zaman tadından yenmiyor.