o günkü ruh haline göre karar verilir genelde. mesela bir süredir insanları görmekten bıkmışsam, hiç aklımda yokken bir anda hepinizden nefret ediyorum diye hesabımı donduruyorum
kafa dinleme yöntemi. hesap aktifken bakmadan duramıyosun, bazen sanki insanı yoruyor gibi. özellikle yaz tatillerinde tatile giden arkadaşları gördükçe ve vde kaldıysan ya da çalışıyosan bunalıma giriyosun, isyan ediyosun. böyle durumlarda donduruyorum hesabımı.
ilişkide büyük bir tartışmanın ardından, iki tarafında aslında hiç istemeyerek o an ki sinirle ilişkiyi bitirmesiyle yapılacak şey. 'seni engelleyemiyorum ama sosyal medyamı kapatayım böylece ne yaptığımı göreme ya da mutsuzum işte kendi içime kapandım' mesajı verme çabasıyla kapatılır. sevgilinin gözünün önünden çekilmek, kendini yok etmek gibi bir şey sanki. psikolojide bunun yeri neresidir bilmiyorum ama sanki o durumda kişiye beni kaybettin endişesini yaratmak amaçlanır. eyyy sosyal medya sen nelere kadirsin.
birdenbire kendini soyutlama, yalnızlaşma isteğidir. sanki o insanların hepsi yanındaymış, her gün berabermişsiniz de hesabı kapatınca yalnız kalacakmışsın gibi saçma bir algıya kapılınca hoop hesaplar kapatılır.
Ergenlik dönemimde çok sık yaptığım şey.Genelde dikkat çekmek için yapardım birde kapattıktan sonra insanın içinde bir heyecan olur acaba beni merak edecekler mi diye.Velhasıl şu an ihtiyaçtan yapıyorum çünkü artık o kadar sıktı ki.Aynı şeyleri bin tane farklı yerden izlemek.Kendime küçük molalar veriyorum birkaç sık konuştuğum dışında yine kimseye haber vermeden sessiz sedasız kapatırım.Çünkü neden vereyim ki ? :)
6 ay önce anide tak diye yaptığım bir eylemdir. üstelik wp profil fotosunu bile kaldırdım yani "ben aslında yoğum" arkadaşlar
böyle giderse instagram hesabıma yakın zamanda gerçekleştireceğim eylemdir, zira insanların lanse ettikleri aşırı iyi aşırı mutlu aşırı yolunda aşırı harika hayatlarının samimiyetsizliğini görmekten artık bıkmışımdır.
sosyal medya hesabimi bir kere kapattim o da evlendikten sonra ben kapatirken esiminkinide kapattim onun sosyal medya hesabi hic yok a benim var instegram yillardir kullanirim esimjnde bundan zaten haberi var ve bu sosyal medya hesabimi uzun bir sure dah kapatmayi dusunmuyorum cunku kapatirsam dunyadan kopmus gibi hissederim o yuzden kapatmak istemiyorum
sonra tekrar açılıyor, ben çok fark etmiyorum kapatanları gerçekten fark edenlere de hayret ediyorum. ben sadece bir defa kapadım eşimle tanıştık tekrar açmamı istedi öyle açtım daha da kapatmadım. durmadan açıp kapaya gerek görmüyorum, girme zorunluluğum yok sonuçta. girmem biter.