uzun yıllar sigara içip bırakabilen var mı? çok duyuyorum bu efsaenyi ama ne zaman niyetlensem sigarayı arttırmamla hüsrana uğruyor. bırakma önerilerine ihtiyacım var, toplaşın.

gerçekten bırakmaya karar verilmediği sürece tekrar tekrar sigaraya başlama ile sonuçlanan süreçtir.
Bırakmayı çok istedim denedim de 1 buçuk ay kadar içmedim ama sonra tekrar başladım malum arkadaş ortamı üniversite ortamı derken bi bakmışsın başlamışsın yine ama allahtan çok fazla içen bir insan değilim günde 5 6 tane falan içerim en fazla bu en başından beri böyle geldi böyle de gidiyor ama inanın bırakmayı istiyorum bazen içerken tiksindiğim anlar oldu o 1 buçuk aylık süreçle bu arada siğara paralarını biriktirirdim çok faydası olmuştu bana yine bırakırsam aynı şeyi yapar biriktiririm
Şu ana kadar 3 kişiye bıraktırdı.Tabi ben destek oldum ama iş kişinin kendisinde bitiyor.Biraz güçlü irade lazım bir de gerçekten kurtulmak istemek. Kurtulmak istemeyene ne kadar el uzatırsan uzat bi geri dönüş alamıyorsun.
Beraberinde kahveyi de bırakmak gerekebilir çünku kahveden sonra o sigara isteği hiçbir zaman yok
Kovidin sigara içenler de daha ağır etki bıraktığını geçen sene öğrendiğim de tutuşup bırakma kararı almıştım bir de üstüne 20 yaş ve altına yasak gelmişti tabi bu zamanın yasakları gibi değildi bir ay dışarı çıkamadığımızı bilirim. Annem babam bilmediği içinde hep şey derdim kim gidip alacak o yasaktan o yüzden bıraktım sonra tabi arkadaşlarla otururken bir iç iki iç derken geri paket almaya döndüm. Bırakmayı çok istiyorum ama yapamıyorum. Ve sigarayı bıraktığım zamanlar deli gibi naneli sakız bağımlısı oldum. O bağımlılık hala devam ediyor. Ha bir de sigarayı azalttığınız an iştahınız da açılıyor. Kilo almak isteyen arkadaşlar varsa tavsiyem olsun. Ben bırakınca fazlasıyla kilo almıştım. Sigara isteğimi yemek yiyerek bastırıyordum. Sigara içtiğim zamanlar açligimi bile hissetmiyordum ah ah bu duruma üzülsem mi sevinsem mi bilemedim acilen sigaraya başlamalıyım yeniden duba gibi oldum vallahi. Ha eczanelerde şu nikotin sakızı vb şeyler satılıyor ise yarıyor mu pek bir fikrim yok ama yesilaya siz gene de bir görünün belki faydası olur sağlıklı ciğerler için sigara içmeyin slogonunu da eksik etmeyelim. Astım hastası olarak sigara içen biri yazıyor bu arada bu satırları ölmedik ama yaşıyor da sayılmayız. Ha bir de sigara leş gibi kokuyor bu yüzden pek hoşlanmıyorum kokusundan da kokusundan hoslanmayip sigara içen de ne bilim neyyyse
1 ay oldu.
bakın semptomları kimse yazmamış buraya. yani sigarayı bırakmak için bi takım semptomları ciddi şekilde göze almak lazım:
kabus başlıyo.

-bi kere ilk hafta hiçbibok olmuyo sadece aa içmiom bıraktım heyo diyosun
-krizler başlıyo ara sıra garip bi heycan ve istek geliyo
-krizler çarpıntıya dönüşüp içinde patlıyo derinnn bi nefes alıyosun. tertemizsin ama arghhhhhh nikotin gelmiyooooooooo
-sesin güzelleşiyo 2 hafta sora ama sen hala sigara istiyosun deliler gibi.
-insanlar önünde fosur fosur içerken hayatının yarısını sigaranın doldurmuş olduğunu anlıyosun. bu seni üzüyo. inanılmaz bi boşluk geliyo.
-devamlı sinirlerin bozuluyo insanlar acaip sinir bozucu geliyo söledikleri hiçbişeyi tolere edemiyosun sert cevaplar veriyosun.
-sürekli yiyosun, şişman biriysen çok fena oluyo, kilo alıyosun deli gibi. çiklet çiğniosun bol bol.
- bazen tatmin etmek içn kalem kemiriyosun ama çok zavallı hissediyosun öle zamanlarda.
sonuçlar:
- sigarasızlık delirtiyo ama iradene sarılıyosun zaten sigaraya bunca acıdan sora geri dönmeye cesaret edemiyosun.
kabus sonsuza dek sürüyo.
-veya-
- eline bi sigara alıyosun ve yakıyosun.
kabus bitiyo.
içtiğim yıl sayısından fazla kere denediğimdir. önce 3 ay içmedim, sonra 45 gün, sonra ancak 1 hafta, en son 23 saat bırakabildim.:,,( sigara haricinde her şeyde iradem son derece güçlüdür üstelik ama artık bu konuda irademe güvenmediğimden çok yakın bir arkadaşımın kullanıp şiddetle tavsiye ettiği meşhur bir ilaca başlamaya karar verdim. doktora gideceğim tabi önce. ilaç ile bırakanlar varsa burda tecrübelerini paylsşırlarsa ne güzel olur. biraz gerginim çünkü. yan etkileri gözümü korkutuyor.