çöpünü yola atan insanla eşdeğer gözümde. yazık ya temizlemek zorunda olan insanlara da mı saygınız yok. söndürdükten sonra eğilip çöp kutusuna atılabilir, anlat anlatabilirsen.
her yerde çöp kutusu olmadığına göre, sigara izmariti de çikolata çöpü gibi çantada, elde, cepde taşınamaycağına göre mecburen yola atılır. izmaritin, evsel atıklar gibi doğaya zarar verdiğini söyleyemeyiz ayrıca. temizlik işçilerinin temizlemek zorunda kalışına gelecek olursak, yola izmarit atılmasa bile belediyeler bu işi yaptıracaklar o insanlara.
bunun çözümü ülkemde yine ceza kesmekle gerçekleşebilir. o cezayı kesmek için de sokaklara bol bol çöp kutusu koymaları lazım ki "bakınız çöp burda neden yola atıyorsun" diye ceza kesmeye yüzleri olsun.
Böyle yolda sönmemiş sigara izmariti ile karşılaştığım zaman takıntı olarak onun üstüne basarak söndürmeden duramıyorum. Ama tabii bu insanların sinir bozuculuğu hususunda konuşmaya gerek bile duymuyorum. Bir kere yolda yürüyordum genelde binaların altında yürümekten pek hoşlanmıyorum çünkü insanların geçmesine aldırış etmeden bir şeyler çırpan, camdan aşağı tırnak kesen iğrenç insanlar yüzünden. Yürürken tam dibime sigara izmariti düştü şok oldum zaten kafamı kaldırıp baktım kim atmış diyede kimse yoktu. Böyle düşüncesiz insanlar yüzünden insan yolda yürümekten bile korkuyor.
Siddete karsiyim ama boylelerini dayak manyagi yapasim geliyor ya.ozellikle de ben yururken uzaktan onume atan insana sinir oluyorum.bikac kisiyi uyarip bi de ters tepki almisligim da oldu.artik bi sey de diyemiyorum.cunku hemen sanane diyip bir de uste cikiyor insanlar.yani bu cevrede ben de yasiyorum o minicik sercelere de cok zarari oluyor.ne diyelim allah iflah etsin boylelerini
Yerden o izmariti alıp yedirmek istediğim kişidir. Kendini zehirliyorsun, etrafındaki insanları zehirliyorsun. E madem doğayı da zehirlemeyiver. Çöpe atsan ölür müsün?
Sanki sadece gece mi atiyorlar gunduz de atiyorlar kendileri geceai gunduzu yok onlae icin bunun bazen sigara izmaritlerini supuren bir copcu kardesimi gordugumde ya da bie sigara izmaritini agzinda tasiyan kucuk bie kus gordugumde icimden agiz dolusu kufretmek iatedigim insanlardir
Alacaksın o izmariti kafasında söndüreceksin. herhangi bir Çöpü yere atmakla bir farkı yok çünkü sigara izmarit de bir çöp zaten. Tutacaksın yanında arkadaş. Çöp kovası yok falan gibi bir saçmalıktan dolayı atamazsın yere onu. Koyacaksın bir peçeteye gezdireceksin yanında bir çöp kutusu görene kadar. Çöpçülerin işi yerlerdeki çöpleri temizlemek, doğru. Senin işin de yerlere çöp atmamak ve çevreyi temiz tutmak. Sen önce kendii işine bak başkasının işine karışma. Mantıklı konuşun biraz ya. Sinirlenmek istemiyorum ama bu kadar da umusamaz olunmaz be kadeşim.
Aklı olmayana sonradan sokulamiyor sanırım. Sokaklar bahçesi ya da babasının malı gibi davranan bencil insandır. Az da degillerdir. Cevremizde de cok var maalesef. Uyarsan olmuyor uyarmasan gönül razı değil.