aile için hayal kırıklığı. ben iki yıl önce yakalandım lisedeydim. yemediğim azar kalmadı
annemin o an ki surat ifadesini çekmeliymişim, hatırladıkça gülüyorum. ya anneciğim normal böyle şeyler, stresdir şudur budur başlıyor insan bir yerde diye teselli etmeye çalıştım ama asla normalleştiremedim onun gözünde
benim olayım içerken değil de çantamın karıştırılması suretiyle gerçekleşmişti ve büyük bir sinir harbiyle karşılaşmıştım. annemin çantamı karıştırmak gibi bir huyu hiç olmadığından evde çantamı yine rahatca orta bir yere bırakmıştım. hangi küçük detaydan şüphelenip aklına geldiyse artık. ertesi gün demediği lafı bırakmadı. sonra üstüne birkaç kez daha yakalandım en en son olarak da itiraf ettim. şimdilerde biraz daha ılımlı olsa da her an sinirlenme ihtimali var. zamana bıraktım kabul edecektir bir gün.
kardeşimin, anneme paketle yakalanınca suçu kuzenime atması, annemin teyzemi arayıp kuzenimi ispiyonlaması, teyzemin sinirden kudurması, hayatında pasif içici bile olmamış kuzenimin azarı yemesi. bir yalan nasıl bir zincir kuruyor alın size örneği.
5 yıl önce köydeydik ramazan bayramı. Gece herkes sabahlamış haliyle uykusuzlar. Öğlen 2 gibi herkes uyuyor, sigarasızlıktan ölmek üzereyim. Fırsat bu fırsat deyip geçtim balkona oturdum mermere. Yaktım sigaramı bir yandan da dışarı izliyorum. Neyse iki üç fırt çektim takılıyorum öyle. Bir kere daha çektim arkadan bir ses ' Bahar napıyosun burada' diye babamın sesi. Sigarayı attım ve dönüp dedim ki hiç bir şey ama sorun şu korkudan dumanı üflemeyi unutup söylediğim cümleyle babamın yüzüne tüm dumanın gitmesi. Kapıyı açıp yan odaya kaçışım, babamın annemi uyandırıp söylemesi ve annemin hışımla odaya girip attığı tokat....
Hiç sigara içmediğim için yakalanma gibi bir durumum olmadı ama yakalananlar arasında çok komik şeyler çıkabiliyor. :D :D bu konuyu takipteyim o yüzden.
Sigara içerken yakalanmadan kendi sigaram bile olmayan bi sigaradan yakalandım. Kardeşim eve arkadaşının sigarasını getirmiş ve sigarayı bulduklarında sigara içtiğimi düşünüp annem kardeşime ablanın sigarasını buldum demiş. Benim canım kardeşim de arkadaşının olduğunu söylememiş onun üstüne kalmasın diye. Bundan bir süre sonra da içtiğimi söyledim zaten. Saklamıyordum ama söyleme gereği de duymamıştım. Söylemem hayatımda hiçbir şeyi değiştirmedi yine.
kardes faktörünün içinde olma durumu nedeniyle her an karşılaşılıp uzuntuyle sonuclanacak kaygısı ve sancısı tasıyan keşke bıraksa cığlıklarının içimde susmadığı ama caresiz ve eli boş kalısımın hazin oykusu. nedir ya nedir bu sigara illetinin cazibesi? bağırışlarımın etkili olmasını umarak gecirdiğim son gün oldugunu dusunerek yakalananlarla aynı kaderi paylaşmama arzusunu içime cekerek iç geçirmeden yaşayacağım anlara odaklanmalı.