en hassas noktamdır benim. müzik zevkim uymuyosa film zevkim hiç uymaz, o da uymuyosa kitap zevklerimiz hiç uymaz. eee ne önemi kaldı peki?
bu konuda tam bir otoriterim, yanlış ama istemsizce yapıyorum çoğu zaman. şöyle ki müzik zevkimiz farklıysa kendi dinlediklerimden dinlettirmeye çalışıyorum, o da sevsin, beğensin istiyorum. sonuçsuz kaldığı oluyor genelde. o kendi sevdiği parçaları dinlettirmeye çalıştığında dinlememezlikten geliyorum. görüldüğü üzere bende de sonuçsuz kalıyor. karşımdaki insan bunu kafasına takmıyor belki ama müzik zevki biraz olsun bile uymayınca bende soğuk duş etkisi yaratıyor. aynı soundu az da olsa beraber yaşayamayacaksak sevdiğim insanların konserine gittiğimizde nasıl eğleneceğiz.
bizim hiç uymuyor. hatta bazen çok ileri gidip türkçe dublaj film açma haddini kendinde buluyor nedense. ama canım sevgilim bu bizim için sorun değil ben seninle şiki şiki de dinlerim.
Açıkçası uyması da gerekmez. Çünkü Önemli olan sizin müzik zevkinize laf söylememesi, onu dinleme bunu dinle diye söylememesi.Boşuna denmemiş değil mi renkler ve zevkler tartışılmaz diye.
Sevgiliyle müzik zevkinin uymaması sevgilinin müzik zevki olmamasından daha iyidir. Resmen müzik dinleyemiyoruz. Bizim için çalan hiç bir parça yok.
olabilir tabi. neden olmasın. her yönden uymamız gerekmiyor sonuçta. önemli olan birbirimizi farklılıklarımız ile kabul edebilmek ve saygı duymak. bence çiftler kendilerine ait bir izole alan oluşturabilmeli. her insanın farklı hobileri, zevkleri var diye düşünüyorum.
yine sen sevgilisin suan bunun nişanı var evliliği var. düğünde şarkı seçememek var. aynı evde ortak sarkıyı mırıldanamamak var varda var.
bizimki de hiç uymuyor, bazen ona şarkı atınca pişman oluyorum ama yapacak bir şey yok, şart değil sonuçta uyması, zevkler renkler farklıdır. büyük bir konu değil benim için.
ya bizim de uymuyor ben güncel rap ve r&b dinliyorum o daha çok pop ya da arabesk dinliyor ve benim müzik zevkimi hiç beğenmiyor hajsj