beraberinde ayrılığı getireceği kuvvetli ihtimaldir. max. 1 yıla ayrılmazsanız, aynı evde bile saygı, sevgi güven, değer çerçevesi içinde yaşanıyorsa evlenmemeniz için de hiçbir mani yok demektir.
özelime müdahale etmeyecekse, evi ortak bir paylaşım alanı olarak görecekse, iş yemek konularında da bu ortaklığa dikkat edecekse neden olmasın. kaldıki türkiye'de böyle birini bulduysan kaçırma evlen zaten
evlenmeden önce huyunu suyunu tam anlamıyla öğrenmek için yapılması gerek diyorum ben. istersen yıllarca sevgili kal, öyle birkaç saatlik buluşmalarla kimseyi tam anlamıyla tanıyamazsın. her şeyin gerçek yüzü aynı evde yaşamaya başlayınca çıkar. sağlıklı evlilikler için de sevgiliyle aynı evde yaşayabilmeli ama toplum buna hala hazır değil, aileler de.

Toplumumuzda evlilik öncesi kadın ve erkeğin birlkte aynı evde yaşaması hoş karşılanmaz. Yani bu durum örf ve adetlerimize, dini inamcimiza ters düşer. Tabi iki kişi buna karar verdiyse seçimlerine saygı duyarım ama bu benim onaylayabilecegim bir durum değildir kesinlikle. Belki bu tür şeylerde eski kafalıyım lâkin bu tür ilişkilerin de çok sağlıklı evliliğe giden bir ilişki olmadığı gerçeğini de göz ardı etmemek gerek.
1 buçuk senedir sevgilimle yaşıyorum ailesiyle de aram çok iyi yaz sonu gibi isteme olacak inşallah çok mutluyuz hala daha yan yanayken bile birbirimizi özlediğimiz oluyor. ben önümüzdeki ay aile evime dönücem işe gireceğim için 4 ay kadar görüşemicez kara kara napcaz diye düşünüyoruz.. ben çok önyargılıydım yaşanmaz öyle yaa vs diye her şeye ters diye ama bilmiyorum çok eğlenceli ve birbirimizi çok iyi tanıdık evlenicez inşallah gayet de mutluyuz o çalışıyor akşamları da güzel vakit geçiriyoruz ilerde nasıl bir eş olucak şimdiden biliyorum mesela :))
Aynı evde yaşadım geçen sene sonra üniversite bitince mecbur dönmek zorunda kaldım yaşadığım şehire. İlişkiyi daha da sağlamlaştırıyor sanıyorduk ilk başta ama daha sonra bıkmaya başladık bir değeri kalmadı ben sık sık eve gider oldum. Heyecan gelsin diye. Yok ya yok yok daha evlenmeden denemem bunu. Şimdi asıl yaşadığımız şehire geldik biraz uzak kalıyoruz birbirimizi özlüyor ilişkimize heyecan geldi be .:)
Ayrılmadınız mi evlilik düşünüyor musunuz😃 Elimde imkan olsa eğlenceli olur. Zaten sevgilim değil eşim gibi.
bi adamla evlenmeden önce size onu tanıma şansı sağlar. bu şans niye önemli, çünkü en kötü ihtimalle evlendiğiniz adam boşanırken sıkıntı yaratabilir, boşansanız da sizi malı olarak görmeye her hareketinize karışmaya devam edebilir.
daha iyi ihtimallerde ise sevmeyeceğiniz huylarını önceden öğrenme şansınız olur. sonuçta bir sürü insandan da duyuyoruz, evlenmeden böyle değildi, evlenince değişti diye. ama aslında adam değişmemiştir, doğal ortamında değildir. aynı evde yaşarken kendi ortamındaki davranışlarını görme şansınız olur.
en nihayetinde birlikte olduğunuz adamla evleri ayırmak boşanmaktan çok daha kolay ve ucuzdur. çünkü boşanmak nerden baksanız on beş bin lira. yaşayacağınız süreç de cabası.
Herkes kendi özgür iradesi ile kendi istediği kişi ile yazabilir. Ama aynı eve girmek bir ilişki için kırılma noktası haline gelebilir. Çok iyi düşünülmesi gerek. Aynı evde yaşayıp çok sorun yaşamaya başlayan yada aynı eve girince hale mükemmele çift ilan çok örnek var etrafımda. Herşey eşit olduğu sürece ve herkes karşısındakinin özel alanına sadık kaldığı sürece sorun olmaz