bu başlığa katılıyorum. sevgilisi olunca arkadaşlarına vakit ayırmayan insanlar var. sürekli görüştüğüm kişi artık benimle değil sevgilisiyle vakit geçirmeyi tercih etti mesela. vakit geçirecekler zaten ama arkadaşa hiç vakit ayırmamaya dönmesi, artık hiç buluşamama halinin yaşanması can sıkıcı. çoğunlukla da bu arkadaşlarımın, sevgilisinden ayrılınca çevresinde görüşecekleri, konuşacakları arkadaşı kalmadı.
böyle arkadaşlar mutlaka geri dönüş yaparlar, saçma sebeplerle ayrılan sevgili gibi. ya bir halt yerler, ya sevgilisi bir halt yemiştir de üzmüştür bu arkadaşı. bunların hiçbiri olmasa bile kesin işi düşecektir yazıyorum buraya.
geçen sene başıma gelen konu. yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi, kızın sevgilisi olunca irtibatı kesti resmen. yalnızca benimle de değil tüm sınıfla. yakın arkadaşlığımızdan dolayı beni üzdü, sınıfı değil.
Hayatınızdaki öylesine yer kaplayan kişidir, sizi sadece vakit doldurmak için kullanıyordur şekil A ile teyit edeceğiniz gibi tüm zamanını ve ilgisini vereceği birini bulunca değeriniz ve hayatınızdaki yeri azalır. Ee siz bunu görüp bu insanı hayatınızda tutmaya devam ederseniz size de müstehak
muhtemelen seni boş zamanlarında yanında olman için, yalnızlığını dindirmen için yanında tutuyordur. emek harcamaya değmez öyle bir dostluğa, kaçın derim ben.
Olur öyle şeyler zaman olmuyor yoksa ararım ben onu hem ben aramasam o arar böyle şeyleri sorun etmeyiz yeter ki sen mutlu ol meselesi.
Valla napalım insan sevgilisi olumca sevgilisine öncelik vermeli yoksa ilişki olmaz kuzularım. Ama hiç aramıyorsa bu büyük ayıptır. Benim de kankalarımın sevgilisi oldu ben onları anlayışla karşıladım yalnız bıraktım ki olması gereken de bu zaten. Sonra ayrılanlar oldu onlarla da eskisi gibi oldul mecburen.

Benim eski sevgilim önce arkadaşlarm dedi doğal olarsk ben de bitirdim ilişkiyi çünkü sana değer vermeyen biriyle nereye kadar gideceksin?
ben oyleyim acikcasi. sevgilim -ki kendisi simdi esim- oldugunda kiz arkadaslarla ozellikle erkek arkadaslarla bagin koparilmasi gerektigini dusunuyorum. kiz arkadaslarla tabiki yine yazisiriz belki gorusuruz ama birlikte cikalim gezelim tozalim takilalim mantigi pek uymuyir bana. sanirim bunun sebebi karsi taraftan da ayni seyi bekliyor olmam. erkek arkadasim kendi kankalariyla gezip tozarken ya beni ihmal ederse ya akli baska kizara giderse ,benim arkamdan baska isler donerse diye hep endise etmisimdir.
endiselerimin altinda belki de kendini begenmeme kendine guvenmeme ,yalniz kalmaktan korkma gibi icsel nedenler yatiyordur kimbilir..
yapacak erkek herturlu firsatini bulur yapar diyenler olacaktir haklilardir belki de ama bu kadar cabaya ragmen gidiyorsa artik yaacak birsey de kalmiyor demekki ne yapalim .
ömür boyunca bir daha sizinde asla onu aramamanız gerekn insan. isı düşünce var işi yokken mutluysan sizin nasıl olduğunuz önemli değil. böyle çıkarcı insanlardan uzaklaşmak en iyi yöntem bence.