eski sevgilimle sürekli tartıştığımız durumdu bu. telefonumu karıştırmaya meraklı ben de karıştırılmasına o kadar sinir oluyorum. bir şey sakladığımdan, saklayacağımdan değil ama telefon benim özelim sonuçta. bir süre sonra bıktım, tamam karıştır istediğin gibi istediğin zaman dedim. bu kez de kız arkadaşlarımla konuştuğum konularla ilgili hesap sormaya başladı ve anladımki daha fazla dayanamayacağım. bıraktım gitsin başka kızların telefonunu karıştırsın bi zahmet. al işte arkadaş karıştırabilir demiş mesela
kızlar kendinize gelin lütfen böyle bir şeye izin verirseniz yarın başka olaylara da kapı aralamış olursunuz. herkesin telefonu kendine kişiseldir sevgiliye de anlatılmayacak gösterilmeyecek şeyler vardır. bu özele saygı duymayı çoktan öğrenmiş insanlar olsun hayatınızda
sevgilim telefonunu benden saklamaya çalışmıyosa, yanımda da rahatça mesajlarına bakabiliyosa asla tenezzül etmeyeceğim şey. bunun aksi bir durum varsa o zaman insanın içine bir kurt düşmüyor değil. ben de sevgilime o güveni vermişsem telefonumu karıştırmasından rahatsız olurum, sanki bir şeylerden şüphelenmiş de karıştırma gereği duymuş gibi hissederim çünkü. sürekli bu eylemi yapan kişi kafasında kuruyodur zaten, kıskançlıkları da vardır yerli yersiz. o zaman rahatsız eder.
bence karıştıramaz. telefon dediğimiz şey bugün tamamen kişisel bir şeydir. ben istemediğim sürece kimse benim telefonumu karıştıramaz. i̇çinde her şey olabilir. bir arkadaşım önemli bir şey anlatmış olabilir ya da ne bileyim özel fotoğraflarını atmış olabilir. tanıdığım herhangi bir insanla alakalı özel her şey olabilir. günümüzde telefon resmen bizden bir parça ve sevgilimin bunu eline alıp benim iznim olmadan karıştırması ayıptır ve güvensizliktir. hatta bu bana edilmiş bir hakarettir. yani demek istiyor ki sen beni aldatıyor olabilirsin, başka insanlarla görüşüyor olabilirsin sana güvenmiyorum. bana güvenmeyen yanımda durmasın.
bugüne kadar hiçbir sevgilimin telefonunu karıştırmadım. aldatıldığım zaman bile telefonunu karıştırırken öğrenmedim. sevgilimde yanımdaydı onun telefonunun tuş kilidi açıktı bana telefondan bir şey gösterirken gözlerimin önünde mesaj geldi. bakın sizin karıştırmanıza gerek yok bir şey varsa ne güzel çıkıyor karşımıza.
asla gizli saklı iş çevirmem, aldatma olaylarına filan girmem ancak gereksiz alışkanlıklar sebebiyle telefonumun karıştırılmasından hoşlanmadığım gibi başkasının telefonunu da karıştırmam. bir halt yiyorsa telefon karıştırmadan da belli olur.
ne münasebet. zaten ortada bir güven yoksa ayrılıverin. herkesin de bir özeli olsun ama değil mi? kız erkek fark etmez.
saklayacak bir şeyim yok karıştırmak isterse karıştırabilir ama sanki bir şey yapmışım da bir şey bulmayı hedefliyormuş gibi karıştırırsa işler biraz sinirimi bozabilir, onun dışında zaten hep yanımızda durur telefonlarımız hiç bu konuda düşünmemiştim ama yukarıda yazılanları okudum gerçekten ciddi ciddi sorun çıkartabilecek durumlar da varmış
bilgim dahilinde gerçekleşmiyorsa bu eylemi yapan kişi anında eski sevgilim olur. çok net.
çok gergin ve sinir bozucu bir andır. telefon temiz olsa da acaba bir şey var mı? bir şeyi silmedim mi diye insanı geren bir andır. benimki benim telefonu ele geçirse kankalarımla olan gıybet mesajlarını okuyup kesin beni terk ederdi.