arkadaşın yalanını yakalamak atlatılabilir bir şey ama söz konusu sevgili olunca aynı şeyi söyleyemicem. yakaladım ve açıklamasından sonra bir aldatma olmadığı için de üstelemedim. ama güvenim o an sarsılmış meğer. ayrıldığımızda anladım
her şey biter. arkadaşlık da olsa ilişki de olsa yalan söyleyen biriyle iletişimini nasıl sürdürebilrsin ki. tekrar yalan söylemeyeceği ne malum ayrıca o saatten sonra doğru sözünde bile şüpheci olursun
Yalan bir ilişkiyi zedeleyen en etkili şeylerden bir tanesi yalan demek kısaca bir daha güvenememek demek her söylediğinde her kurduğu cümlede şüpheyle yaklaşmak demek. Yalan affedilebilir belki ama defalarca yapılan bir şeyse yol ver gitsin.
sevgılı değilde arkdaşalarımın çok yalanlarını yakaladım ama asla yüzlerine vurmam bekler ve izlerim baklım ne kadar ılerı gıdecek dıye konuyu kapatna kadar mimıklerını ızlerım kı sonradan bılıp anlamadığım konuda o ses tonu ve mımıklerden anlayayım çünkü biz akrep burçları üzgünüm ama böyleyiz kendımızı hep oncelik edınır bu asalak sürüsünden kendı keşiflerimiz ve sezgılerımızle korumaya çalışırız.
ikisinde de büyük bir kaosa ve bir bitişe sebep olur. o bitiş hemen olmasa da yakındır. çünkü yalan bir kere yakalandı mı her defasında, her şeyde bir yalan aranır. hep bir tereddüt olur ve güven tamamen sıfırlanır.
yalan her türlü bağa zarar veren bir olgudur. her insan yalan söylemek zorunda kalabilir, bazı kişilerin iyiliği için, kendini korumak için her türlüsü kötü olsa da, kişileri çirkin şekilde etkileyini daha da kötü olanı. yalanla sarsılan bağların tamiri zor oluyor. koruyun kendinizi yalan bağımlılık yapan bir hastalığa da dönüşür yalan söylemenin kurtarıcı ve kolaylığını keşfeden bir insan her zaman bu yola başvurabilir gerekli ya da gereksiz her türlü konuda. ve yalan söylemek sonradan öğrenilir çocuklara yalan söylemek kötüdür demeyin onlara yalanı öğretmeyin.
kahreden durumdur. ozellikle arkadaslarini iyi secen bir insan olarak bir arkadasimin yalanini yakalamak beni cok uzer. ama icten ice de sukrederim yuzunu cabuk gordugum icin. yalana asla tahammulum yok kalbim kirilacaksa bile durustlugu savunurum.
dürüst olmak bu kadar zor değil. yalan söyleyerek geçici bir çözüm üretilir. doğruyu söyleyince kötü bile olsa söyleyeceğiniz şey doğrudur. ve doğruyu söyleyin kimseye vericek hesabımız yok kendimizden başka..
asla affedemiyorum asla görmezden gelemiyorum hemen sorguluyorum ve devam edince ispatlayıp çekip gidiyorum