tek başıma gezdim ohh be dünya varmış dedim görüşemediğim tüm arkadaşlarımla görüştüm. kötü bir ilişkiden çıktıktan sonrası çok güzel değil mi
uzun ilişkisini bitiren arkadaşımın anında yeni bir ilişkiye başlaması ve kısa bir süre sonra da niye yeni bir ilişkiye başladım ki diye sorgulamaya girip o ilişkisini de bitirmesi
tatile gidilmeli. yoğun, yorucu bir iş temposundan çıkmış gibi tek başına tatile gidip, bol bol uyumalı, gezmeli, bir daha görmeyeceğin insanlarla konuşmalı. hatırlanılan her şey sevgiliyle yapılan, gidilen yerler anılar olacaktır. bunun için hemen tek başına yaşayacağın anılar biriktirmeli.
yaptığım yapabileceğim en iyi şey bol bol okumaktı. hiç okumadığım kadar okumak.
bol bol nefes aldım, kendime o kadar uzakmışım ki o zamanlar, ayrıldıktan sonra tipim değişti cidden yüzüme renk geldi saçlarım hızla uzamaya başladı, kilo aldım, ağrılarım azaldı, cildim düzeldi, daha çok gülmeye başladım.

ben henüz ağlama evrenindeyim ama kendime 4 5 tane farklı farkli kitaplar aldım film izleyeceğim uyuyacağım zayıflayacağım ve saçlarımı boyayacagim bunlar planlarım arasında şimdilik.

mervekaratass
kendimi özgürlüğüme kavuşmuş hissettiğim için bunlar oldu, o kadar sorunlu bir ilişkiydi ki kendimi unutmuşum stresten zayıflamışım, saçlarım dökülmeye başlamıştı, hep hasta hissediyordum ayrılınca kendime geldim motivasyonum özgürlük. kısıtlanmaktan kurtuldum yani.
gayet rahatlık ve özgürlük oluyor hayatında böyle ferahlık. kendini dinleyeblme hele toksit bir ilişkiyse kavgasız bir ilişki
yapmayın: stalk, göndermeli story-durum, mesaj atmayın, noluuuuur geri dön temalı konuşmalar, sürekli bir bahane bulup aramalar, eşyalarını vereyim sakın demeyin nne yapacak sana aldığı o peluşu yeni sevgilsiine mi verecek, 3 hafta sessizliğinizi koruyun
nerede ne yaptığınızı belli etmeyin
3 haftadan sonra saçını boyayın, tesettürlüyseniz de farklı şallarla makyajla yeniden doğmuş havasında bir imajla kız arkadaş grubuyla gezip tozmalı storyler atın.
o fotoğrafların üstüne göndermeli sözler yazmayın.
bire bir erkeklerle foto atmayın
asi̇l olun
yapılanlar ve yapılması gerekenler diye bir düzeltme yapayım önce.
silkelenir bir kendime gelirim.mental sağlığımı toplarım,aynaya daha çok bakarım.kendimle ilgilenirim.saçımı tararım,bakım yaparım,şekil veririm.yüzüme bakım yaparım farklı bir renk denerim.beslenmeme çeki düzen veririm.dışarı çıkar,nefes alırım.hedef koyar spor yaparım.akademik alanda ilerleme sağlamak amacıyla çalışırım.hedeflerime yönelik araştırmalar yaparım.kişisel gelişimimi destekleyecek aktivitelerde bulunurum.