Arkadaşlarım sesin güzel dediği halde bir ortamda söyle dediklerinde kitleniyorum söyleyince sesim titriyor istediğin şekilde çıkmıyor.
küçük toplulukla başlayabilirsin. yani önce bir kişi sonra iki kişi diye arttırmaya çalış. inan sesimin güzel olmasını çok isterdim. nasıl yaptım bilmiyorum bu sesle ortaokulda tüm sınıfın önünde şarkı söyledim. o nasıl bir cesaretti şuan yapamam :) sesim çok kötü değil hatta güzel sanatlarda okumuş bir arkadaşım sesin eğitilebilir falan demişti ama tabi kolay da değil.
eğitim almak lazım sadece sesin güzel demekle olmuyor. ses eğitimi alirsan kendine güvenin de gelir. şimdi çekinmen çok normal. güzel de kime gore güzel ya biri derse sesi çok kötü diye çekiniyor insan. ama eğitimini alirsan daha özgüvenli olursun hem sesini de kontrol edebilirsin.
bu ben gerçekten. müzik kulağım var şarkı da söyleyebiliyorum sesimi de beğeniliyor ama eğitim almam gerektiğini biliyorum. babam ses sanatçısı babamla birlikte söylediğimde o kadar rahat oluyorum ki ama tek söylemem gerektiği zaman çok geriliyorum. galiba ilk aşkıma babama olan güvenimden onunla düet yaptığımızdaki rahatlığım.