yakın arkadaş oldular olsundu problem değildi. ama benimle kurdukları arkdaşlıktan da yakın bir arkadaşlıkları oldu ve kıskanmaya başladım haliyle. en sonundada beni dışladılar sağolsunlar
ablamın başına gelen durum. liseden en yakın arkadaşıyla üniversiteyi aynı şehirde kazanmışlardı. ailecek tanışıyoruz bu arada. iki aile birleşip el birliğiyle ne var ne yoksa taşıdık kocaeli'ye. ama şöyle ki babam ikisi için gitti gezdi ev buldu vs. bunlar hep para tabi. daha sonra üçüncü bir arkadaş aldılar. birinci yıldan sonra iki arkadaş canım ablama bildiğin kumpas kurmuşlar. dışlamalar, gizli gizli buluşmalar. o dönem ablamı en üzen olaydı bu. en son evden ayrılmak zorunda kaldı ablam. evdekilere çaktırmadan eşyalarını yeni çıktığı eve taşımıştık. o gün ablam ne kadar sakinse ben de o kadar öfkeliydim evden aldığım her eşyada en az bir küfür
yukardaki entryi okuyunca ben bile küfrettim, ablanın bu kadar olgun kalabilmesi kalp kalp. ben de bunun bir değişik olayını yaşatmıştım. evet itiraf ediyorum yaşattım yaşamadım. başıma bir şey gelmeyecekse tartıştığım arkadaşımın nefrett ettiği kızla yakın arkadaş olmuştum.
arkadaşımın yeni tanıştığı arkadaşlarını bile kıskanan ben böyle bir durumda kıyametleri koparırım. beni egale etmek ne demek yani. hangisi daha yakın arkadaşım onu seçip tanıştırdığım gibi uzaklaştırmaya çalışırım.
Arkadaşım özel bir günde ona çiçek yollayıp bana da sevgilin alsın sana demişti, artık ne kadar samimi oldularsa. Kıskanmadım değil
bırakın yakın olmayı şimdi evliler. hepimiz aynı arkadaş ortamında ne güzel günler geçirirdik, şimdi ikisi de adımı unuttu. insanlar kahpe be kızlarsözlük. anlatacak o kadar şey var ki ah ah..
arkadaşımı o zamanlar en yakın arkadaşım olan kişiyle tanıştırmıştım, ona platonikti. şimdi aşırı yakınlar, özellikle sevilen arkadaş benim pabucumu çoktan dama attı ama takmıyorum, karakterleri birbirlerine daha uygun :) arkadaşım da friendzone yese bile onunla arkadaş olmayı çok seviyor, ikisi adına da mutluyum.
bu kadar sınır bozucu başka bir olay daha çok nadir bulunur. en başından yapilmamasi eğer yapılırsa arkadaşınızın gerçek sadakatini görebileceğiniz bir durum. tabi ki onları kıskanın kimseyle tanistirmayin demiyorum ama eğer gercek arkadaşınız değillerse en başından zaten bunu yapmaya musaittirler. böyle bir durumda ileride olacak şey çok bellidir aslında. ikisi yakın olur ve siz dışlanan kisi ortadaki 3. kişi olmakla kalırsınız. başıma çok gelen bir olay fakat yine de bir güven ile hala arkadaşlarımı başkalarıyla tanistiririm. genelde o iki kişi çok iyi bir kimya yakalar ve siz öylece ortada kalırsınız. arkadaş olduğunuz kişilere dikkat etmek ve aranizda bir güven bağının olması ise bu sorunu ortadan kaldırır.
kendim ettim kendim buldum olayıdır. bunu ben de o kadar çok yaptım ve bir o kadar da akıllanmadım ki.. bu sebepten çok canım yandı. sonrasında da kimseyi kimseyle tanıştırmadım. insanları çok da ciddiye almadım. kendimi herkesten soyutladım. böylelikle kalbimin kırılma ihtimali aza indirgendi.