genelde kahvaltı türü, ağır olmayacak ve ertesi gün susamanızı sağlamayacak hafif yiyecekler önerilmektedir. tok tutması açısından haşlanmış yumurtanın bir numara olduğunu söyleyebilirim.
ne yemeli konusunda pek bilgim yok ama bütün gün aç kalacağım psikolojisiyle haddinden fazla yememeli. iftar sofrası gibi olmamalı sahur sofraları. kaldı ki iftar yemekleri de hafif olmalı ama sabah ne yediğiniz daha önemli sanırım.
kesinlikle hafif yemek lazım bütün gün aç kalacağız diye yüklenmemek lazım. ben genelde kahvaltı türünü tercih ediyorum yağlı gıdalardan kızartmalardan da uzak duruyorum yumurtayı da haşlanmış yemek önemli birde tavsiye zeytini abartmayın çok fazla susatıyor
yumurta kesinlikle yenmeli en tok tutan şey o sindirimi yavaş olduğu için. daha çok peynir zeytin tarzı kahvaltılıkları tercih ediyorum. börek, poğaça falan çok susatıyor.
ben sahurda kahvaltılık yenmesi taraftarıyım hem lezzetli hem de hafif çünkü gecenin o saatinde çok ağır yenmesi bana mantıklı gelmiyor özellikle haşlanmış yumurta mutlaka yenmeli çünkü tok tutuyor malum günler uzun o yüzden de oruç tutulan süre gittikçe uzuyor güzel peynir zeytin yumurta domates biber salatalık her gün olmamak kaydıyla da hamurişi yenebilir. bazı aileler sahurda çok fazla hamurişi tüketiyorlar özellikle börek simit poğaça ama bunlar bence mideye zararlı ve ağır gelir ve bunları sindirmesi de bence zor o yüzden sahurda da hafif şeyler ama tok tutacak şeyler tüketilmeli. bir de sahurda çok susatmayacak yiyeceklerin tüketilmesi önemli bence çok fazla çay ya da kahve içilmemeli hem uykuyu kaçırıyor hem de su satıyor.
tok tutacak şeyler yenilmeli
yani abur cubur değil güzel bir kahvaltı yapılmalı ki akşama kadar tok tutabilsin
eee malumunuz, 11 ayın sultanı geldi. nasip olursa ilk sahurumuzu yapacağız bu gece. ben kahvaltılık şeyler tercih ediyorum. haşlanmış yumurta, zeytin, reçel vs. hem midemi yormuyor, yakmıyor hem de tok tutuyor.
peki siz neler yiyeceksiniz? standardın dışına çıkıp güzel tarifleri denemeye can atıyorum. ilginç ve lezzetli tariflerinizi paylaşırsanız sevinirimmmm
muhtemelen kahvaltılık şeyler yeriz hem kolay hem hafif bir ayın içerisinde börek, poğaça, patares kizartmasi , pişi de yaparız arada olursa birşey olmaz herhalde
akşamdan kalan makarnayı isitirim yanına da kahvaltılık malzemeler koyarim. ornegin yumurta, yeşil zeytin, siyah zeytin, beyaz peynir, antep peyniri, ceviz, kayısı, badem, salatalık gibi malzemeler koyarim. herkese hayırlı sahurlar.