Merhaba kızlar saçınıza kepe var mı acaba?
Ve kepek ten kurtulmak için ne kullanıyorsunuz ya da neler yapıyorsunuz?

Yumurta​

Yumurta sarısı maskesi, bir çok saç sorununa yardımcı olabilir. Yumurtalar, saçları hem iyileştiren hem de besleyen, onları mümkün olduğunca güçlü kılan yüksek miktarda lesitin ve protein içerir. Yumurtalar ayrıca kepekten muzdarip insanlara yardımcı olabilecek yüksek kükürt içeriği içerir. Bu maskeyi yapmak için iki yumurtayı iki yemek kaşığı zeytinyağı ile birleştirin. Yapışkanlığı da azaltacak şekilde yarım bardak su ile seyreltin. Fırçalanmış kuru saça uygulayın ve şampuanlamadan önce 30 dakika bekletin.
Saçımda yaklaşık 1 aydır kepenk oluşuyor. Nedenini anlayamadım. Arkadaşlarım sık sık şampuan değiştirdiğin için diyorlar. Şuan gliss kullanıyorum. Sizce napmalıyım?
bazı dönemler de çok sık olabiliyor.mevsimsel de olabilir saç derisi kuruduğu için ya da fazla yağlandığı için. o yüzden aslın da cildimiz nasıl yazın ve kışın ayrı ayrı kremlere ihtiyaç duyuyorsa saçlarımız da aynı şekilde. en mantıklısı bir dermatoloğa gitmek diye düşünüyorum. altın da cilt problemleri de olabiliyor çünkü sadece mevsimsel diye düşünmemek gerekiyor.
ey nekadarvkötü vir för0nt0düy ya çok b0y0k sıkontı rrkede kadımda pis pis gör0mue çok rahats7z, edicü birşey çok da zor bir durum nelader durularsamn syırula, adla arınm7ypr malesef b0y0k dert
bira ile saçı yıkamanın kepekleri yok ettiğini duymuştum. içmek varken saçıma dökmeyi hiç düşünmedim.
saçlarınızı şampuanlamadan önce 2 kaşık sirkeyi dilerseniz spreyli bir şişe yardımıyla saçlarınıza sürün. saçlarınıza masaj yaparak beklediğiniz 10 dakikanın sonunda durulayarak daha sonra şampuanlayabilirsiniz.
saçlarınızın gürlüğüne göre 2veya 3 adet aspirini ezip toz haline getirin. ben bunu denedim işe gerçekten yarıyor. kullandığınız şampuana ekleyin. şampuanladığınız saçınızı birkaç dakika bu şekilde bekletin ve durulayın. herkesin saç derisi farklı olduğundan her yöntem herkese iyi gelmeye biliri. bunlardan biri elbet iyi gelir diye düşünüyorum.
kepeğe karşı şampuan kullanıyorum.ekstradan bir şey yapmıyorum.zaten saçımda böyle bir problem yok.
açılın kızlar çözüm geliyor.
bu işin sırrı karbonat. araştırın biraz cildinizde yara yoksa(saç derisi dışında) deneyin. ben faydasını gördüm. tavsiye ederim.
saçınızı her gün veya hafta da üç kez düzenli bir şekilde yıkarsanız ve hep aynı şampuanı değiştirmeden kullanırsanız asla kepek olmaz düzenli baktığınız sürece