planlanan şeyin günü gelinceye kadar hazırlıyorsun sanki kendini. şu gün bu olacak şeklinde. böyle olunca da pek keyfi kalmıyor. nereye gideceğin, kiminle görüşeceğin hazırlanmış. plansız yapılan programlar daha güzel olur bu yüzden. bir de kafana göre hadi dediğinde gelecek arkadaş varsa şahanedir.
peki önceden planlanan yerlere geç kalmam ve plansız gidişlerde vaktinden önce- vaktinde orda olmam? evet plansız programsız daha güzel geçiyor vakit. yapılan her şey anlık isteğe bağlı olarak gerçekleşiyor da ondan galiba.
yaşasın plansız yapılan aktiviteler... desem de kimseyi anlık görüşmelere çekemiyorum. 'hadi gidelim, hadi yapalım' dediğimde hayır cevabını duymayacağım bir arkadaşım olsaymış keşke.
öğrencilikte planlı bir şeylerin yapılabilirliği nadirdir. öğrenci olunan zamanlar en çok bu yüzden de güzeldir. en önemli sorumluluk dersler iken anlık derse gitmeme kararı bile alınabilir.
gece telefonda karar verip, karar verdikten hemen sonra bilet alıp. sabah otobüs- tren saatine kadar hazırlanıp, sabahı başka bir şehirde karşıladığımız günler vardı eskiden. pandemi, işsizlik, parasızlık derken unutuldu gitti. ama birçok kez deneyimledim ve tadını çıkardım. herkese tavsiye ederim.
Plansız yapılan her şey güzel olur. Planli yapıldığında ya bir aksaklik olur ya da gerçekleşmez. Yani illaki bir şeyler olduğundan hayal kırıklığına uğranabilir.
Çünkü kendini akışa bırakıyorsun. Zevkli olması ondan. Planlı programlı olunca sürekli bir şimdi onu yapacağım, şimdi bunu yiyeceğim gibi sürekli sıralamaya koyuyorsunuz. Plansız olunca ne zaman ne yapacağın belli olmuyor.
Hayatin sana kapa gözlerini sürpriz yapacağım dediği ama senin pek de inanasın gelmediği ya allah diyerek sabırla yürümeye başladığın yoldur. Ben düşünmesem de bir şekilde ilerleyip ilerletiyo dediğimiz al bakalım ipleri eline sur beni sürükle ordan şuraya kavramına can veren hayırlısı olsun durumlarıdır. Çoğu zaman sizi pişman etmeyecek iyi oldu be diye son bulacak süredir.
Her zaman herşeyin plansız yapılanı güzel oluyor zaten nedendir bilinmez. İnsana mutluluk veren ansızın gerçekleşen olaylar
Beklenti olmadığı için, kişiler ve olaylar rahat bir alanda gelişim sağlar, planlar kısıtlar, sınırlar koyar, güzel olacağına dair beklenti geliştirir ve bu yüzden ufacık aksilikler bile moral bozar can sıkar. Oysa aniden gelişen olaylar güzeldir, beklentisiz, özgür, rahat, mutlu.. Hep olur mu? Olmaz. Şans işi biraz da