16 temmuz itibariyle kaybolan güzeller güzeli bir kız. umarım sağ salim bulunur. ailesine sabırlar diliyorum.
5 gündür kayıptı. bugün itibariyle de eski erkek arkadaşı tarafından öldürüldüğü haberi geldi. henüz 27 yaşındaydı, çok çok üzücü ve çok kızgınım. ne zaman son bulacak bunlar, daha kaç kadın ölecek!!
o kadar yaşananlara rağmen, kayıp olduğuna dair ilk çıkan haberlerden bugüne kadar işin bu kısmını aklımıza getirmek istemedik. belki de bunalmıştır, uzaklaşmıştır diyenler bile oldu. ülkecek o kadar yaşanılanlara rağmen! bir ohh çekmek isterdik ama bugün düşen haberle içimiz yandı. yine bir kadın cani bir şekilde yine bir erkek tarafından öldürüldü. bir ülkede en ama en önemli konuların başında insanların can güvenliği gelmez mi? can güvenliğimiz yok bunu bilmem kaçıncı kez acı haliyle öğrenmiş olduk.
akşam vakti sokakta arkamdan biri yürüse korkarım, yeni biriyle tanışsam ilk düşündüğüm şey acaba bana zarar verebilecek biri mi? olur, geç saatte toplu taşımalarda olmaya korkarım. etek, şort giysem bakışlara maruz kalırım. yetmez bir de öldürülürüm, dayak yerim. yine de ben suçlu ilan edilirim. ne pınar'ı unutacağız ne de pınar gibi öldürülen kadınları ve ne de "gitmeseydi, ne işi vardı, giymeseydi, sevgili olmasaydı, iyi tanısaydı" gibi konuşanları. bir gün tükenecek bunlar.
söyleyecek bir şey bulamıyorum ve çok şey söylemek istiyorum. bıkkınlık, yorgunluk, üzüntü hepsini bir arada yaşıyorum. ben böyleysem ailesini düşünemiyorum bile. unutmayalım nolur unutmayalım ve artık bir şeyler olsun, bir şeyler yapılsın.
herkes bu kadar öfkeliyken, ortada acılı bir aile varken, bu ülke dünyada kadın cinayetlerinin merkezi haline gelmişken hÂl daha namus bekçiliği, ahlÂk şovalyeciliği yapanlar var sosyal medyada. bunların çoğu da erkek. şaşırmıyoruz kinleniyoruz. kimse kimsenin namus bekçisi değil, herkes kendi hayatına baksın bir artık ya. hiçbir şey bir kadının öldürülmesine mazeret olamaz. -ölümüne çok üzüldüm ama.....- ile başlayan cümlelere de karnımız tok, tahammülümüz ve anlayışımız yok.
gencecik yaşında yılları heba olan güzeller güzeli bir genç kadındı. ardından çok iftiralar atıldı.