mesela ben, oldum bi yandan iyi ama on yandan kötü bi kere sevaba girecegin bir durumdan mahrum kalıyorsun, miden vücudun belli bir düzene ayak uydurmusken, tepe takla oluyor ve kilo verdiysen tekrar alıyorsun zaten regl günüm genelde 5 gün sürüyor suan 6 gün oldu tekrar dus almam gerektigi icin, oruc tutamadım. keske oructayken olmasaydı regl kalan günleri tutarken zorlanıcam ve tekrar düzenim bozulcak, cok sinir bozucu bi yandan ya gercekten ilk bir bucuk haftada azda olsa zayıflamıstım simdi tekrar löpür löpür yedigim icin aynı seviyeye döndüm, bi al bi ver durumu cok canımı sıkıyor.. umarım tekrar düzen olusturup kilo veririm gercekten, fazla kilolarım var az birazcık.
nefret ettiğim durum, regl olmaktansa oruç tutmayı tercih ederim baya sıkıntılı bir süreç oruca tam adapte oluyorken tepe taklak oluyor insan. tekrar tutmaya başlayınca orucun ilk günü gibi geliyor insana, üstüne herkes oruç diye saygından rahat yiyip içemiyorsun kaçak davranıyorsun. ramazan anlamını kaybediyor ve normalden iki üç kat daha fazla sıkılıyorsun, benimde 5. günüm olacak bitsede biran önce oruç tutmaya başlasam diye sabırsızlanıyorum zaten ramazan bitti yeterli ibadet edemedim. İstediğim gibi değerlendiremedim bu ramazan’ı seneyede görüp görmeyeceğim muamma tabiki.
nefret ediyorum bu durumdan. hele bir de iftara tam birkaç dakika kalmışsa. bitişi de ayrı dert. abdest al, tekrar akıntın olsun tekrar abdest al döngüsü bitiriyor beni.
neyseki bi düzensizlik olmazsa benim reglim zaten orucun son haftasına denk gelecek. yani bu yüzden hızla yaklasabilir. hiç fena olmaz düzenim falan da bozulmaz
en çok sinir olduğum olay. tam oruca alışıyorum pat diye adet olmaya başlıyorum hem de günün den önce :( annemde hep ramazanı kıskanıyor o yüzden erkenden gelmiştir diyor. artık gerçekten böyle bir durum olduğuna inanmaya başladım. çünkü normal zamanda hemen 5 günde adetim tamamen biten benim adetim ramazanda 5+2 lere gidiyor. bu da 5 günde adet kanamın bitmesi 2 günde sürüntü dönemi yaşamama sebep oluyor. yine toplamda bir hafta borçla ramazandan çıkıyorum. diğer sinir olduğum konuda evdekilere belli etmeden su içmeye çalışmak. bu yüzden küçük erkek kardeşimle evde resmen köşe kapmaca oynuyoruz.
geçen senelerin birinde ezana 5 dk kala regl olmuştum o an dedim ulan durdun durdun bu anı mı buldun...görev başarısız