kaçımızın hayali minik, kendine ait bir evde tek veya sevdiğin biriyle birlikte yaşamak? gösterişten uzak, lüks hayatlara özenmeyen sadece huzurlu hissedeceğin bir evde yaşamak..
huzurlu herkesten uzak senin zevkine göre dizayn edilmiş fazla kafa yormayan mis gibi 1+1 ev sitedeki çoğu bekarın hayalidir bence ya. ne yalan söyleyeyim benim de böyle bir hayalim var üniversite sonrası için.
ülkedeki her gencin hayali, zevkli ve minimalist ürünlerle dizayn edilmiş 1+1 ev ve o evin içindeki kedi veya köpektir.
buna da talep artınca fiyatları 3+1 olan evlerin fiyatını geçti. artık lüks bir hayal oldu benim için.
gösterişten uzak, ufak tefek ama mutlu olduğun bir ev. var bir hayalimiz. sevdiğin insanında bu evin içinde olması ayrı bir huzur verir. ancak ülkenin şartlarında ne eve çıkabilirsin ne de sever ve sevilirsin. ülkenin en büyük iki sorunu biri maddiyat diğeri de sevgisizlik.
valla hep hayalimdi o küçük evler ama şu an i̇stanbul'da baktığım eşyalı 1+1'lere tüm maaşımı bırakmam gerekiyor. zaten ekonomi böyle giderse ileride herkes 1+1'e mahkum kalacak gibi gözüküyor.
minik olsun benim ve kardeşimin olsun. her ne kadar minik de olsa sonuç itibariyle o da bir masraf ve masrafları karşılamak için ya bir işe ihtiyacımız var, ya da sayısaldan milli piyangodan para çıkması lazım
böyle bir evi çok istiyorum aslında. hatta nasıl bir ev olduğunun da pek önemi yok sadece kendime ait bir evim olsun istiyorum. i̇çinde luna olsun, belki çok sevdiğim bir arkadaşım, şartları zorlarsam ablam. güzel olurdu, almak istediğim şeyler için para biriktirirdim, istediğim kişi olabilirdim ama en önemli şey ilerideki evimin içinde artık bu acıyı çekmemem olurdu bence bir de lunanın hayat standartını yükseltmek isterdim.
4 sene başka yerde okumuş biri olarak aile evi iki yıldır beni boğup boğup duvara atıyor :(( 1+0 eve bile razıyım.