yazın ben bir makyaj yapmayan kızım adeta. sıcak havalarda yapılan makyaj en az yarım saat sonra işkencedir
üşengeçdir, onunla mı uğraşacaktır. yapmak neyse de o makyajı çıkarmak tam bir ameleliktir. ben böyle de güzelimdir, makyaja ihtiyacım yoktur. evet gençler kendimi anlatıyorum. bir ruj makyajdan sayılıyorsa makyaj yapıyorumdur.
her zaman her işi acil olan kızdır. pratik olarak en fazla allık, ruj, rimel üçlüsünü kullanır.
Valla canım isterse yaparım istemezsem yapmam. Bağımlı değilim yani bazen sadece can sıkıntısından yapıyorum bağımlısı değilim ama makyaj yapınca olan efekt normalde yok yüzümde tabiî. Ama kapatıcıyı sürüyorum kusurlu yerlere bb cc kullanmayalı 2 yıl oldu neredeyse. Ama psikolojik olarak sürekli makyaj yapan insanlar makyajsız halini beğenmemektedir. En güzeli sür yüz nemlendiricini lip balmını çık fırçala dışını sık parfümünü çık dışarı. Her zaman yaptığım dışarı çıkış hazırlığı.
Benimdir. Yapmayı hiç de bilmiyorum, iş hayatında lazım olacağı için öğrenmem gerekecek. İnşallah ilk yapmaya başladığım zamanlar palyaço gibi gezmem ortalıkta 😂 İyi makyaj yapan atkadaşlarımdan mğrenmem lazım. Ne ürün almam gerekiyor onu bile bilmiyorum çünkü.
Bende makyaj yapmıyorum. Maskara kirpiklerim uzun olduğu için ağırlık yapıyor. Fondöten kullanmıyorum bb krem kullanıyorum arada. Ama ruj. Ruj başkadır. Gece yatarken bile sürerim. Makyaj ağırlık yapıyor yüzüm terliyor bide vaktim olmuyor hemen evden çıkmam gerekiyor makyaja vaktim kalmıyor.
ben yapmam.hem beceremem hem de yüzün doğal hali aşırı güzel bence fondöten,kapatıcı,bb krem vs.yüzün doğal parlaklığını,rengini bozuyor bence.rimel de hiç kullanamam oysaki kirpiklerin sık ama kısadır sanırım örümcek bacağı mi ne o görüntü sinirimi bozuyor.ayrica üşengecim.
Ben hem beceremem hem de sevmem. Yani insanı güzelleştirebiliyor ama sonuçta kendinle baş başa kaldığında neysen osun. İnsan kendine beğendirmeli kendini. Makyaj ise kandırmacadır bence.

Evet, itiraf ediyorum, o benim. Bir dönem de makyaj dediğim şey sadece maskaramdan ibaretti. Makyaj yapmaya üşeniyorum, ne yalan söyleyeyim. :D O yüzden makyajı gereksiz bulmam ben. Tamamen benim üşengeçliğim.