ön bahçenin çaprazında aralık duran bir tel örgü vardı, ordan geçip kaçardık okuldan. tüm öğrencilerin zaman zaman tercih ettiği bir kaçma yöntemi olduğu için okulun duvar ördürerek önlemini almasıyla son bulmuştu.
Herkesin lise çağında yaptığı bir şeydir. Ama eskiden okulu kırıp en fazla eve erken giderdik ya da arkadaşımıza oturmaya veya yemek yemeye giderdik. Şimdiki zamanda yapılmasını hiç haz etmediğim bir davranıştır. Çünkü ne zaman aynı ne de insanlar. Bütün sapıkların gözü çocuklarda. Eskiden biz lisedeyken kendimizi büyük sanıyorduk fakat büyüyünce ne kadar küçük olduğumuzu anlıyoruz. Onlar da şu an kendilerini büyük sanıyorlar, özgür olmak istiyorlar o yüzden de okulu kırmayı havalı sanıyorlar aslında. Ama bunun bu şekilde olmadığını ve bunun yanlış olduğunu her aile çocuğuna anlatmalıdır. Be çocuklarını çok sıkıp, bunaltmamalıdırlar ki çocuk bu yüzden de evden veya okuldan kaçmasın. Maalesef okulu ekmeyi, evden kaçmayı eğlenceli buldukları için yapanların yanı sıra, bunu aileleri yüzünden yapan çocuklar da çoktur bu zamanda. Çocuklarından sürekli başarılı olmalarını bekleyip, çocuklarından at gibi yaşatmalarını bekleyen aileler yüzünden böyle şeyler yapar o çocuklar da.. ailelerin de düzelmesi gerekiyor, çocukların da düzelmesi gerekiyor gerçekten. Çünkü okuldan veya evden kaçmak eğlenceli bir şey değildir. Bu bu zamanda daha iyi anlamak gerekir.
Ogrencilik hayatim boyunca sadece iki kere okulu kirmistim pismanmiyim hayir degilim iyi ki de yapmisim ilk kez o zman kendimi ozgur hissetmistim ilk kez o sekilde kendime olan ozguvenim artmisti cok guzel bir ani olarak hatirlicam her zaman.
ay o ne güzel bir adrenalindir o yav ben çok yapmadım gerçi asosyal eziğin teki olduğum için çok az yaptım ama olsun yine de lisede okulu kırabildim diye anlatacağım anılarım olmuş oldu
Arada bir Yapardık öğleden sonraları. güzel de olurdu iyiki de yapmışız :) sahile kaçardık. Hemen hemen Her öğle arası sahile inerdik zaten. Bazı aralarda sonraki ders başımızın geçtiği öğretmenin dersi varsa kırardık okulu :) her şey zamanında güzel, çocukları çok darlatmadan bunaltmadan onlara eğitim vermeliyiz diye düşünüyorum, bir eğitimci olarak
Hiç yapmadığım eylemdir. Bizim okul hapishane gibiydi giriş çıkışları o kadar iyi denetliyorlardı ki. Duvarları jiletli tellerle çevriliydi, kapısında da güvenlik bekliyordu. Öğlen arasında ev izni alanlar ya da cuma izni alan erkekler sıklıkla yapardı. Genelde erkeklerin hepsi cuma namazına gideceklerini söyler giderlerdi. Kebap yerler, oyun salonlarına giderlerdi. Bunu da bizlere anlatırlardı.
lise birin ilk haftalarında asla okula gitmemiştik 9 buçuk gün boyunca üst üste hergün. eve kağıt yollamışlardı devamsızlık 10 gündü çünkü. şansıma da eve hem annem hem de babam evdeyken gelmişti kağıt. ay kötüydü ya.
lise son sınıf başta olmak üzere haftada iki üç kes yaptığım eylem. çok eğleniyorum hiç te ceza yemedim. ve şuan geçmişe gitme şansım olsa kesinlikle lise yıllarıma giderim
lisede bizim çok boş dersimiz oluyordu okulu kırmaya gerek kalmıyordu. yurda gidip uyuyorduk. ama ortaokuldayken çok kaçtım okuldan annemin halâ haberi yok.