kusurun ne olduğuna göre değişir. fiziksel bir kusurdan bahsediliyorsa önemi olmayacaktır, hissedilenler ağır basar. söz konusu olan başka çeşit kusurlarsa, insan yıprandığı bir aşkı veya sevgiyi fazla taşıyamaz. nefrete dönüşecektir.
aşıkken farkedememenden kaynaklanır. öyle farkedemezsinki hatta kusuru kendinde bulursun.
herkesin kusuru vardır, kimse mükemmel değil. ama benim kusurum bir başkasını ne derece etkiliyor önemli olan bu. ben bu kusurum yüzünden beni seven birini üzüyor muyum? eğer buna neden oluyorsam sevsem de sevilsem de çekilirim, tüketmemeli.
Olması gereken budur zaten, her insan kusurludur. Bu kusurlar bizi insan yapar. Kusurlarıyla sevmek kusursuz sevmektir denir.
Zaten kusursuz insan yokki.kendimizin bile kapatmaya calistigimiz ne cok kusuru varken karsidakinin kusursuz olmasini zaten bekleyemeyiz.zaten sevince asik olunca insanin gozune bi perde cekiliyor.o kusurlari size o kadar batmamaya basliyor ya da kabulleniyorsunuz
Kimse kimsenin kusurlarına rağmen aşık değildir aşık olduğun insanın kusuru olamaz onun kusurunu göremezsin aşktan gözün kör olur ha gözün kör olmadıysa sen zaten aşık değilsin belki de hiç aşık olmadın.
Mesela yalancıydı, çirkindi, kısaydı, karaktersizdi ama sevdim kusurlarıyla mı sevmiş oluyorum yoksa katıksız bir gerizekalı mı olmuş oluyorum?