staj yaparken düştüğüm batakhane. staj yaparken aldığım paraya para demeye utanıyorum zaten bir de ekstreye girdim. bu ekstreyle hayat yarışını mümkün değil tamamlayamam siz kendinizi kurtarın
geçen ay itibariyle başıma gelen. hayır corona var, kriz var ben neyime güveniyorum acaba
zamanında muazzam bir şekilde içeri girmemle hala kendimi toparlamaya çalıştığım olaydır. abimin de el atması, babadan şunu alıcam, buna ihtiyacım var istekleriyle para aşırarak üstesinden gelmeye çalıştığım dert.
günümüz şartlarında kendini böyle bir tehlikenin içine atan var mı diye geldim, görüyorum ki varmış. deli misiniz divane misiniz? siz yürek yemişsiniz. kredi kartı denen şey hafife alınmaz, siler süpürür sizi.
geçmiş olsun tüm ekstre mağdurları. ben de bir zamanlar bu kalabalığın içindeydim. geçecektir bu günler, üzülmeyinizdir. teselli vermeye geldim, gidiyorum.
Üniversite birinci sınıfta kampüste yolumu kesen çantalı takım elbiseli bir insan kredi kartı almama yardımcı oldu. Gerçi pek yardımcı oldu denemez beni batağa çekti. Şimdi her ay gelen kredi kartı borcu ile yarım saat ağlama seansı sonra bir daha asla bu kadar harcama yapmayağım diye kendime söz vermeler. Sonuç yine hüsran yine keder
üniversitenin ilk yılının son döneminde girdiğim ve asla çıkamadığım bir bataklık. kısa dönem çalışıp sıfırlamayı başardığım gel görelim ki işi bırakınca yeniden aynı döngüye düştüğüm girdap. allah’ım sen bizi muhafaza et ve kurtar.
evet benim de düşük miktarlı bir kartım var. asgarisini ödeye ödeye bugünlere geldik. buradan kazandığım paralar ile safece o kartın borcunu kapatacağım tek dileğim bu. sonrası da kartı kapatacağım. çok zor harcarken bir şey yok ama öderken zorluk çıkartıyor.
bir türlü çözemediğim olay asla bitmeyen borç ve ödedikçe çoğalan dipsiz kuyu. harcama yapıcam diye limit açtırmıştım arttırmaz olaydım. şimdi öde öde bitmiyor. i̇ligimi sömürdünüz bitirdiniz asgari ödeme olmasa iyice batmıştım. ne yapalım artık bir yandan ödiycez alışveriş yapmadan çoğalan borç işte tam olarak tanımı kredi kartı oluyor. şu genç yaşım da bitirdiniz beni