bunun bir yolu-yöntemi var mıdır? var olsa bile uygulanabilir mi? ihtiyacım olandır. sonunun kötü olacağını bile bile üstüne gitmek ve deli gibi pişman olmak kadar kötü bir şey yok.
Bazen sadece kalbimizi dinleriz . Yaşamamız ve öğrenmemiz gereken bir şey varmış demekki o hata da. Ben böyle inanıyorum hatalarınıza doğruların kadar sev. Ben kabulleniyorum hatalarımı onlarda benim birşey öğrenip tekrar etmemeye çalışıyorum tabikide üzülür kırılır sinirlenirim ama bu sadece kendini sorgulayıp geliştirmeden yardımcı olabilir. Daha fazlasına izin veremem
bence kötü kararların önüne geçmenin yolu bekleyerek hareket etmektir. yani aklınıza geldiği anda fevri bir şekilde değil de, bir kaç gün, bir hafta, hatta zamanınız varsa daha da uzun süre bekleyip hala aynı şekilde düşünüyor muyum diye bir bakmak gerekir. aynı şekilde düşünmeye devam ediyorsanız aldığınız kararın olası sonuçlarını birer birer gözden geçirip bu sorunlarla nasıl yüzleşeceğinizi planlamalısınız. zaten tüm bunları yaptıysanız kötü karar olmaktan çıkacaktır.
Gece 1’den sonra yatıp uyusaydım verdiğim birçok kötü kararı vermemiş olacaktım dolayısıyla gece moduna girdiğinizi hissettiğiniz anda yatıp uyumak
Kötü kararların önüne geçebilmek için yapılabilecek en mantıklı şey sakince düşünmeye analiz etmeye çalışmaktır. Devamında da çözüm yolunda danışabileceğiniz ikinci bir gözün olmasıdır. Yetişkin ve aklı yerince bir bireye danışmak her zaman bana olumlu dönüşler sağlamıştır. Ayrıca ileriyi düşünmeye çalışmakta yardımcı bir destekleyicidir.
Kötü kararların önüne geçemiyoruz arkadaşlar kötü kararların önüne geçmek diye bir şey yok hepimiz insanız hata yapabiliriz yanlış yapabiliriz önemli olan bunlardan ders çıkartmak kötü kararlar vericez ki ayaklarını ayaklarımızı yere daha sağlam basan insanlar olabilelim şimdiki güçlü ben olabilelim ama bazı insanlar şanslı tabii ki kötü kararların önüne geçebiliyorlar ama bu seferde hayat tecrübesi kazanamıyorlar nasıl geçilebilir göt kötü kararların önüne en iyi ihtimal çok çok iyi arkadaşlarınız vardır hata yapmaktan son anda sizi döndürürler yanınızdadırlar doğru zamanda doğru kişiler yanınızdadır hata yapmaktan son anda vaz geçirirler sizi son anda engellerler ama etrafımız ne yazıkki insanlarla dolu değil bencil ve kendisinden başka kimseyi düşünmeyen insanlarla dolu o çok güvendiğimiz dostlarımız bile haliyle kendi kendinizin tek dostu sizsiniz arkadaşlar hata yapmaktan da yanlış kararlar vermekten de korkmayın tam tersi üstüne gidin hatalarınızın üzerine yürüyün
Dünyada o kadar iyi karar olabilecek henüz gerceklestiremediğin durumlar varken, körü körüne kötü olduğunu bildiği çünkü ona isim verebilecek kötü diyebilecek öngörünce bulunabilirken neden ısrar eder bi insan? Nedeni basit aslında... Kaşınıyordur.
Ani davranmamaktır, iyi düşünmektir hatta bir bilene danışmaktır. Sizden önceki kişilerin deneyimleri bu konuda yol gösterici olabiliyor değerlendirmek lazım. Aldığınız kararı hemen uygulamaya geçerseniz pişman olmaya vaktiniz bile kalmıyor bazı zamanlar. Bu yüzden ani olmamakta fayda var.
öfkeli ve çok mutluyken karar vermemek gerekir. beklemek iyidir, ölçüp tartmaya düşünmeye fırsat verir. verilen kararın boyutu önemlidir, bazen düşünmeden yapmak gerekir ama bunun sonuçlarını düşünmekte iyidir. misal birine duygusal birşey hissetmek bunu söylemek ve rededilmek her ne kadar kötü gibi gözükse de ilerde acaba mı demekten iyidir. ama reddelince öfkeyle hareket etmek, evlilik kararı gibi kararlarda hata yapmamak adına çok daha ciddi düşünmek gerekir.
bir karar verirken öncelikle olayı ve kendini zihninde soyutlayıp üçüncü bir kişi gibi objektif bir açıyla olayı ve olay içindeki özneyi gözlemlemek ve değerlendirmek gerekir. lakin bazen de kötü kararlar iyi sonuçlar da doğurabiliyor. bence en güzeli o an duygularına çok da yenik düşmeden mantıklı bir çerçevede her şeyi tartıp ölçüp karar verebilmek. eger buna ragmen verdiğin aldığın kararlar kötüyse de bu da güzel bir şey. eger ders alınırsa kötü kararlar oldukça hayat deneyimi kazandiriyor insana. yanlış yapmaktan kötü şeyler yaşamaktan hayata dair hiç bir şeyden korkmamak gerek. yaşa gitsin, yanlış da yapsan doğru da yapsan düşün, ders çıkar, uygula, sorgula... hayat iyisiyle de kötüsüyle de olması gerektiği gibi akıp gidiyor, keyfine varmak gerek azizim