Sen demişsin iki ay, o olmuş bir yıl... Bir yıldır hayatı alt üst eden, belirsizliklerle dolu bir yolda yürüyoruz öyle. Gerçekten ne olacağı hiç belli değil. bir gün vaka azalıyor diğer gün artıyor, şimdi yasaklar hafifledi vakalar coşmuş durumda. Ne yapacağız, nasıl bitireceğiz şu illeti hiç bilmiyorum. Allah hepimize kolaylık versin
bi kapan bi açıllarla 2 çocukla evde geçen kocaa 1 senee. özellikle çocuklarımın eğitimi konusunda berbat bi dönemdi ve hala da aynı şekilde devam eden bi süreç. okullar açık ama gönderemyorum okula bi yandandan derslerden geri kalıyolar onu dert ediyorum ilkokul okuk hayatının temeli çocuklarımızın temeli malesef ki hiç sağlam ilerlemiyo evden okul yüzü görmeden ne kadar ilerleyebilirsek bişeyler yapıyoruz. sosyal yaşam deseniz 0 😊 eski dizilere düştüm en son yaprak dökümünü bugün bitirdim yeni dizi arıyorum var mı önerinizz kızlarr😂
şimdi ne desek boş çünkü gerçekten kimse takmıyor bu hastalık var diye herkes yokmuş gibi davranıyor şehir içindeyiz kimse maske takmıyor maske var ama ağız aşagısı herkes yanyana oturuyor biz ne zaman bunun farkına varacağız hergün yüzlerce insan ölüyor ama kimsenin umrunda değil ne diyeyim allah muavvak etsin allah akıl fikir versin bu insanlara.....
Bir felaket gibi hayatımıza giren bu virüs ne zaman ne kadar az zararla biter bilmek zor. Gerçekten var olan bir virüs mü yoksa insanoğlunun bir parçası olup oyun için sürülen bir virüs mü ? 2016 yapımı inferno tarzı filmleri izleyince aklımda bir sürü soru işareti beliriyor acaba dünya da bizim bilmediğimiz neler planlandı bizler ne kadarını biliyoruz. Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz ?
dünya sağlık örgütü malum virüs salgınını bir pandemi olarak kabul etti ve bu konuda zaten hemen hemen her görüş farklı kişilerce tekrar tekrar dile getirildi. benim bu konuda söyleyecek farklı ve yeni bir şeyim yok. ben pandemi olgusuna bir etimoloji sever olarak kelimenin oluşumu açısından yaklaşacağım. pan, yunanca hepsi demek, demic ise halk, insanlar anlamına gelen demos'tan gelmektedir.. yeri gelmişken araya sıkıştırayım, halkın yönetimde söz sahibi olduğu demokrasi sözcüğünün kökeni de aynıdır. demos halk, kratia ise güç demektir. gücün halkta olduğu rejim de demokratia'dır. biz kelimeyi fransızca'dan demokrasi olarak aldık. neyse pandemiye dönelim. pandemik dolayısıyla bütün insanlar anlamına gelir ve küresel bazlı bir salgın herkesi etkilediği için pandemi adı verilir. bu arada bilen bilir salgının ingilizcesi epidemik'tir.
çinden "yarasadan" geldiği söylenen fakat bir türlü nerde bulaştığını tam söyleyemedikleri virüs. i̇nsanı öldürür, öldürmese süründürür cinsten bir bulaşıcı hastalık. hasar bırakmasıda cabası. tehlikeli.
arkadaşlar gerçekten hastalık süreci de korkunç geçiyor.bağışıklığımızı güçlendirelim.d vitamini desteği,magnezyum,c vitamini efervesan tablet,a vitamini,b12 vitaminleri,pekmez,bal,ev yoğurdu takviyelerimizi sürekli alalım.
vay be bu başlığın atıldığı tarihten bu yana bir sene gecmis. orda iki ay yazilmis. i̇ki ay bile gozumuze cok uzun bir zamanmis gibi gelirken koskaca bir yili geride bıraktık. bitecek mi bitmeyecek mi allah bilir ama harbiden evde uzun sure kalmaya, kilo almaya, tembellesmeye baya alistik. allah yardımcımız olsun.