çevremde sevgilisini aldatan kız arkadaşlarımın genelde ilişkilerinde mutsuz olduklarına şahit oldum. yani o kadar tükenmişler ki belki de farkında olmadan aldatmak, içten içe bir intikam peşinde olmanın getirdiği eylem olmuş onlar için. bir kızın sevgilisini aldatması durumunu aklamıyorum ama intikam dışında yaşadığı kötü ilişkinin aksini başkasında görünce uyanıyor hemcinslerim sanki. yine çevremde erkek aldatmasında ise tam tersi olduğunu düşünüyorum. mutlu oldukları bir ilişkinin içinde olsalar bile nedense farklı bir arayış içinde oluyolar. doktor değilim minik gözlemlerim bunlar. aksini söyleyen düşünen varsa buyrun lütfen. sonuç olarak aldatmak aldatmadır ama böyle de bir fark söz konusu
aldatma aldatmadır. ama kızlar bu yüzden aldatıyor erkekler de bu yüzden diye kılıf uydurulmasına gerek yoktur. sonuç olarak yalan var, kandırma var
kızı erkeği fark etmez, her türlüsü zarardır. kimin başına gelirse gelsin üzer, yıpratır. altından kalkmak tekrar güvenmek zaman ister.
ya gerçekten olay aldatmaya gidecekse ayrılın daha iyi. bu kız için de geçerli erkek için de. neden başka bir insanı üzeyim, kırayım, ona kendini değersiz hissettireyim, nefretini kazanayım. ilişki bittiğinde de illa ki çiftlerden biri üzülüyor ama böylesi çok daha kötü. o kişinin geleceğini de etkilemiş oluyor aldatan, kandıran kişi. belki bir daha kolay kolay güvenemeyecek, güvenemediği için de karşısına çıkacak ve yaşayabileceği güzel bir ilişkiye uzak duracak.
Kadın erkek eşittir ve aldatma aldatmadır gerçekten. Cinsiyete bağlı olmayan bir durum. Aldatmanın hiçbir türlüsü makbul değildir.
Böyle bir başlığın açılması bile rahatsız etti beni. Neden her eylemi her düşünceyi kadın erkek diye ayırt etme ihtiyacı duyuyoruz ki? Bunlar insani şeyler. Meşrebinde aldatmak varsa kadın veya erkek olması farketmez aldatır. Karakter ve şeref meselesidir. Cinsiyet değil.
kadin yaptiğinda yollu, erkek yaptiginda doğası gereği oluyor genelde. bunun kadını erkeği yok, tuzlu su adlı yazara kesinlikle katılıyorum karakter meselesi kadını da erkeği de karaktersiz, ayırım yapmak için sebep neden? cinsiyet farklı olunca yapılan ahlaksızlık farklı mı oluyor? i̇lginç
i̇kisi de aynı seviyede kötülüktür.aldatan insanın kadın veya erkek olması hiçbir şey değiştirmez.etrafta bazı erkekler görüyorum.kendileri aldatınca hiçbir sorun yok ama kadın aldatınca namus namus diye yırtınıyorlar.başına gelmesini istemediğin hiçbir şeyi başkasına yapma.