yaşatılanlardan sonra içinde bulunduğum durum tam olarak budur. Artık çok rahat bir şekilde yalan söylenir oldu, oysaki hiç gerek yok böyle şekilli laflara sadece samimi, içten olmak yeterli.
hissetmediği şeyleri nasıl söyler insanlar .hiç mi adamlık kalmadı artık bu saatten sonra ağzı ile kuş tutsa yaranamaz artık . sorun bitmesi gitmesi değil sorun insanın insana yaptığı karaktersizlik sindiremiyorsun bir türlü
artık hiçbir şeye inanmama durumudur bana kalırsa ben de bir ara öyleydim kimseye ama kimseye hiçbir güzel söze ve aşk sözüne inanmıyordum, samimi gelmiyordu çünkü. daha önceki ilişkilerimin ve karşıma çıkan sırtlan erkeklerden dolayı kaynaklandığını anladım. çünkü karşıma öyle güzel bir insan çıktı ki beni ilgisiyle kendine aşık eden ve ağzından çıkan her sözün bal gibi geldiği biri çıktı karşıma arkadaşlar. ve aşık oldum, hiç kimseye aşık olamayan, herkesi samimiyetsiz bulan ve yalan konuştuğunu düşünen ben aşık oldum, kendime bile hala hayret ettiğim durumdur bu arada. biri karşınıza çıkıyor ve gerçekten aşka ve iyi niyete inanıyorsunuz arkadaşlar. umarım hepinizin karşısına biri çıkar da gerçek aşkı bulursunuz.
inanıp da kendimizi boş yere kandırmaya gerek yok zaten, onlar o güzel aşk laflarını bana etmeye devam etsinler, ben o güzel aşk laflarıyla kendimi tatmin etmeye devam edeyim, ama asla onlara inanmak yok. inanıp da gardımızı düşürmeye hele hiç gerek yok.
öyle haklı bir isyan ki . herkes aynı ezber şeyleri söylüyor ve bu bir süre sonra sıkıyor artık . aslında içten gelindiği gibi söylense ve konuşulsa her şey hallolabilir güven sağlanabilir gibi geliyor bana.
daha önce çok fazla kazık yemişseniz kimseye inanmamak en doğal hakkınızdır. i̇nsanın bir zaman sonra zaten hiç kimseye güveni kalmıyor. bir daha da sütten ağzı yanan yoğurdu da üfleyerek yiyor. en iyisine bile güveni kalmıyor.
her kadının hayatında en az bir kere böyle acı bir tecrübeye edinmesi gerekir. anca sonrasında akıllanıyoruz ne yazık ki.
Öyle çok varki artık . Ilk başlarda sana kendini öyle güzel ve öyle özel hissettiriyorlar ki ayakların yerden kesiliyor .sonra o adam gidiyor bambaşka biri geliyor diyorsun ki bu da kim .Inanamiyorsun yere öyle bir çakılıyorsun ki hiç ummadığın anda en büyük darbeyi yiyorsun o yüzden o ilk sözlere sakin inanmayın bekleyin alma verme dengesini koruyun sonrası çok acı çünkü .