bugün ölüm yıl dönümü çok severim kendisini. keşke yaşadığım zamanda hayatta olsaydı dediğim insandır
ali sunal'ı izleyince kemal sunal'ı izler gibiyim. oğlu babasına benzemesi, andırması normal mutlaka ama yani gülüşünden mimiklere kadar aşırı benziyor.
Kendisi gerek isleriyle gerek filmleriyle hic olmemis bir aktordur hic bir zaman öldugunu de bence bizim beynimiz veya kalbimiz kabullenemiyor bir kere surekli karsimizda her an her yerde en az bir filmini gunluk gorursunuz ikinci olarak sevgili Ali Sunal ne kadar benziyo babasina haki tavri davranislari.Sanki kes kopyala yapistir yapilmis ve kemal sunal olmesin daha cok hatirlansin diye ozel olarak tasarlanmis .Allah rahmet eylesin ama dedigim gibi biz icimizde öldurmedik hala seni sevgili Kemal Sunal
Güzel gülümsemesi olan seneler önce yazdigi ve oynadığı sinema filmleri ile şimdilerde bile kabul gören küçük-büyük herkesin kalbinde yaşamını devam ettiren insan dehasıdır.
kemal sunal gerçekten çok güzel filmleri ile kahkahalara boğan bir adam doğallığı samimiyeti içtenliği her daim hissettiren aynı zamanda yıllar geçse de hala izlememiz e sebebiyet veren güzel adam güzel filmler kötü kelime kullanmadan insanları neşelendirmek için çaba sarf eden evlerimizden eksik olmayan defalarca izlesek bile her daim tüm samimiyetini hissettiğimiz ve eğlencesini hissettiğimiz film oyuncusu rahmetle minnetle anıyorum
türk tarih'ine adını yazdıran büyük üstad. oğlu da kendi kadar konuşulur mu bilmem ama konuşulmaya değer biri olduğunu düşünüyorum.
gülüşünü gördüğümde önce kocaman gülümseyip, sonra gözlerim yanarak boğazıma bir yumru oturur, ağlarım. bir kemal sunal bir de barış manço ölünce sanki çocukluğum kayboldu. her filminde çok ince bir zeka ve anlamlı mesajlar vardır, anlayana. çok erken öldü, keşke demek çok boş, ama keşke biraz daha fazla yaşayabilseydi.
en sevdiğim oyunculardan biridir rahmetli. o gülünce insanı içi ısınır benzer bir gülüş de karşısındakine bulaşır bence. filmelerinin hepsini bilir bir nesilin tamamı. bence biraz daha uzun yaşasaydı ülkenin değerli daha birçok yapımında rahatlıkla yer alırdı. birkaç kez filmeleri hariç özel hayatında paparaziler tarafından çekilmiş fotoğraflarına denk geldiğimde ise çok şaşırdım açıkcası. onu gülmüyorken görmek çok garip oldu. onun gülüşüne demek o kadar alışmışım demiştim kendi kendime. büyük bir değerdi ülkemiz için, allah rahmet eylesin.
en sevdiğim oyunculardan biri. geçen yaz yeşilçam filmlerine sarmıştım. bir çok kemal sunal filmlerini tekrar tekrar izledim böylelikle. bi ara arkadaşlarıma sürekli “ çay yok bok için” diyordum.
hiç tanımadığım, görmediğim, ama filmleriyle büyüdüğüm ünlü. onunla tanışabilmeyi o kadar çok isterdim ki hala binlerce insanı filmleriyle güldürüyor. Allah mekanını cennet eylesin. çok da iyi bir evlat yetiştirmiş. onun gibi oyuncu bir daha gelir mi? sanmam.