en begendigim şeyin siparişinde kargom gelmek bilmezken yalnızca ihtiyaç oldugu için yedekte bulunsun diye aldıgım hemen kullanmama gerek olmayan siparişlerimin kargosu zaman aşımına ugramdan geldi. ne oluyo bu murphy kanunları mı???

kargonun gelmesi ama evde olduğumuz halde kargocunun zile bile basmadan geldik yoktunuz notu yapıştırıp gitmesi. sinirimden merkez şubeyi arayıp şikayet ettiğimde de küfürü yedim
karantinada yaşadığım benim de. henüz ilk haftalarda bu iş uzayacak ben en iyisi kitap siparişi vereyim kendimi okumaya adayayım dedim, indirimden de yayrarlanıp sipariş verdim. kargo gün be gün gecikiyor ben de gün be gün sıkıntıdan patlıyorum. elde okuyacak kitap da kalmamış ki zaman öldüreyim. 3. haftanın sonunda nihayet elime ulaşmıştı
Sürat kargo. İsmiyle alakası olmayan kargo. Bir sürü şey sipariş vermiştik pandemi başında. Hepsini aynı anda sipariş verdik 3 gün içinde hepsi geldi. 2 ürün sürat kargodaydı. Bir tanesinin gelmesi 11 gün sürdü (arada haftasonu dışında özel gün/bayram/resmi tatil yok) öbürünün de 1 hafta sonra teslim edildi mesaji geldi. Ama ürün gelmedi. Uzun ulaşma çabaları sonucunda kargonun kaybolduğunu söylediler. Uğraştık durduk. İsmine aldanıp aman ha kendi iradenizle bu batağa düşmeyin.
Son derece normal karşılanan şey. Genelde evde olduğumuzda gelinir ama biz bile evde yok olduğumuza inandırılırız.
Cok fena stres yaptırıyor ya aldığım şey önemsiz olsa bile üzülüyorum. Sanki onu göndermeyecekler gibi hissediyorum.
Defalarca başıma gelen durum. Hadi yurtiçi kargoyu anlarım bak. Adamlar gelmeye üşeniyor evde bulamadık diye mesaj atıyor. Bak valla bu çok mantıklı. Ama sürat kargo en yapıyor. Evine kadar çıkıyor kapına kadar geliyor evde bulamadık diye kağıt yapıştırıp geri gidiyor. Evdeyim ya evdeyim bebeğim var çıkamıyorum, zil bozuk değil, kapı hafif tık dese duyarım. Neyimi evde bulamadınız.
Bu durumu en iyi, ücra yerlerde yaşayanlar bilir. şayet kargo ya haftada bir yada iki hafta da bir gelir ptt kargodan başkasının gelmesi de zaten, mümkün değildir.
Bir defa yaşadım bu olayı. geçen sene; mng kargo ile gönderim vardı, tüm gün bekledim. teslim alındı yazıyor ama gelmedi. sonra mng müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalıştım, ulaşamadım. bir de teslim alan benim adımı vermiş. neyse sonra şikayet var diye yer var ya oraya bu olayı yazdım. alışveriş yaptığım site dönüş yaptı meğer kaybolmuş da kargo para iadesi yaptılar ama bir ay bekledim bu süreç bir ay sürdü.