ağustos planımlarım arasında. daha önce yapmış olan varsa özellikle de istanbul yakınlarında yapan, tecrübelerini paylaşabilir mi benimle
şile hem istanbul'a bu kadar yakın olup hem de denizi bu kadar temiz kalabilmiş nadide yerlerden biri sanırım. kamp alanları da var, özel kamp alanı istemezseniz tek başınıza çadırınızı koyup kafanızı dinleyebilirsiniz de. köylerini de gezmek lazım. sessiz sakin çok güzel bir yer
Of ama off yıldızlı otellerde tatil yapacagima kamp şeklinde tatil yapayım benim için dünyanın en kral oteline bin basar. Ben doğada yaşamayı cok severim.
Uzaktan bakıldığında doğal alanlar ne kadar sessiz ve ıssız görünürse görünsün doğada yalnız olmadığınızı sakın unutmayın. Yürüyüş sırasında, mola verdiğinizde ve hatta çadırınızda mışıl mışıl uyurken bile farkedeceksiniz ki etrafta birbirinden farklı yapıda ve huyda böcekler var. Bunların en popüler ve can sıkıcı olanları arasında kene, karınca ve örümcekler gelmekte. Gerekli önlemleri alıp birkaç ufak noktaya dikkat ederseniz bu şirin canlılardan zarar görmeden birlikte vakit geçirebilirsiniz.

Yanınızda mutlaka böcek kovucu sprey bulundurun. Vücudunuzun açıkta kalan kısımlarına (göz çevresi ve dudaklar hariç) spreyi uygulayın.
Kamp yaptığınız bölgede ve çantanızda açıkta yiyecek, çöp bırakmayın. Çöplerinizi mutlaka dayanıklı çöp poşetine koyup ağzını sıkıca bağlayın ve çadırdan uzak mesafede tutun.
Ayakkabılarınızı giymeden önce içlerini mutlaka kontrol edin.
Yeni kıyafet giyerken mutlaka iyice sallayıp iç dış yapmayı unutmayın.
Çantanızdan bir şey alırken dikkatli davranın.
Bir çok haşere insana durduk yere saldırmaz. Rahatsız edildiği veya istemeden de olsa zarar gördüğü sürece doğadaki canlılar saldırganlaşır. Böceklerle karşılaştığınız zaman kaçmaları için fırsat verin.
yasak kalktığı dakika kırlar da bayırlar da ormanlar da olacağım :) beni kimse tutamaz hiç bir engel tanımam kabım dan taşarım :)
güzel keyifli bir eylem. daha önceden yapma fırsatım oldu zorlukları var bir de yukarda da belirtildiği gibi doğada yalnız olmadığımızı unutmayın bazı alanlarda ayı, çakal gibi hayvanlar olabiliyor. o yüzden bu konuda güvenli olabilecek alanları ya da kamp yapılmaya sıkça gidilen yerleri tercih etmedinizde fayda var. aksi halde çok korkabilirsiniz.
hiç yapmadım ama yapmak istiyorum. tek merak ettiğim şey gece uykusu. soğuk ve rahatsız olur mu ?
eşimle nisan mayıs ayından itibaren hafta sonları çadırı alıp bi yerlere kaçalım diyoruz. ama sorun şu ki ikimiz de daha önce bu tip şeyler yapmış insanlar değiliz. hiç bir bilgimiz tecrübemiz yok bu konuda. biraz da prens ve prenses modunda takıldığımız için bize uygun olup olmadığına karar veremiyoruz. bir çok güzel olur yaa diyoruz iki dakka sonra bizim dağda taşta ne işimiz var'a bağlıyoruz. her neyse..

şimdi yavaştan kamp malzemelerini toplayalım diyoruz. aklımızda çadır, mat, uyku tulumları, kamp ocağı ve araba için soğutucu var. daha önce kamp yapmış, hala yapıyor olan arkadaşlardan yardım istiyorum. bunların dışında ne alınabilir, beklenmeyen ne gibi durumlarla karşılaşabiliriz? başınıza gelen extrem olaylar oldu mu kamp yaparken? bir de çadır büyük sorun. üç mevsim çift tenteli bişeyler bakıyoruz ama en iyisi hangisidir. fiyatlar arasında uçurum olabiliyor anladığım kadarıyla aralarında çok büyük farklar var mıdır?
yıllardır en yakın arkadaşım ile yapmayı planlıyoruz. ama asla gerçekleştiremiyoruz. çünkü ikimizin de bu pandemi döneminde sorumlulukları çok arttı. kendimize bile vakit ayıramıyoruz. çadırlarımızı falan aldık ama daha kullanmak hiç nasip olmadı. yaşadığımız yer de kamp için çok uygun. yani kamp yapmak için bir sürü yer çok güzel yerler var. ama işte daha yapamadık inşallah bir gün yaparız...