bazı istatistiklere göre -ki doğruluğu tartışılır- kadınların, öğretmen, halkla ilişkiler, avukat gibi mesleklerde daha başarılı olduğu sonucuna varılmış. nitekim muhtemelen bunlar kadınların en çok terih ettiği mesleklerdir.
kesinlikle doktor. bu zamana kadar gittiğim erkek doktorların umursamaz tavrı karşısında kadın doktorların öyle olmadığını gördüm. seninle senin hastalığınla dikatli bir şekilde ilgileniyor
Bence kadın isterse her türlü mesleği layıkıyla yerine getirir ve başarılı olur. Bana göre mesleğin kadını erkeği yoktur. Herkes emek verdiği her işte başarılı olabilir.
her meslek. ama bazı şirketler kadın çalışan almıyorlar. yani kendi okuduğum bölüm için bu geçerli. kaymakam olmak istemiştim. kaymakamlarla konuştuğumda 40 kişi falan alıyolar yıllık 1 2 tanesi kadın oluyo kadınları çok almıyorlar gel sen bu sevdadan vazgeç demişti. bunun nedeni de doğum iznine ayrılıyor olmamızmış. yine kadınların önüne erkek engeli.
Kadin yapar erkek yapar diye ayirmamak lazim.zaten erkekler cok ayiriyor bir de biz yapmayalim.erkeklerin yapabilecegi isleri biz de yapabiliriz.zamaninda insaat muhendislerine kadinlar minileriyle catiya mi cikacak derlerdi simdi cati tepelerinde iscileri denetleyen kadin calisanlar var.iyiki de varlar.her sektore her yere elimizi atmaliyiz.kadin isterse yapar
Kadınlar her mesleği yapabilir evet. Ama narin insanlar olduklarını unutmasınlar lütfen. Mesela benzinliklerde pompacı olan kadınları takdir ediyorum lakin hoş bulduğumu söyleyemeyeceğim ne yazık ki . Lütfen bedeninize ve ruhunuza göre meslek seçimi yapalım kızlar
kadınlar her meslekte iyidir. kadınlar erkeklere göre daha detaycı daha özenli davranırlar. bu sebeple bir çok alanda erkeklerden daha başarılıdırlar. bir kadının bir şeyi yapmak için istemesi yeterlidir.
Bence kadınlar her meslekte başarılı olabilirler, şöyle denilebilir kadınlara en çok yakışan ve çok başarılı olduğu meslekler psikolog, doktor, öğretmen, memur, hemşire, eczacı, mühendis, hostes, pilot gibi meslekler'dir diye düşünüyorum
her türlü meslektir tabiki. en sevmediğim şey meslekleri cinsiyete ayırmaktır. özellikle yakın çevremde duyduğum öğretmenlik tam kadın mesleği. deliriyorum böyle şeyleri duyunca. yahu bunun cinsiyetle ne ilgisi var.
Mühendislik fakültesinde gözlemlerime göre kadınlar tüm mühendislik dallarında başarılı. Ama kimya da biyolojide endüstride çok çok daha yetenekliyiz.