Kendime yurt dışında bir yaşam kurardım tabi ki. Amerikadan 350-450 bin dolara hep o dizilerde gördüğümüz müstakil, büyük bahçeli bir ev satın alırdım. Kendime bir tercümanlık bürosu kurar ve Türkiyede tercümanlık alanında eğitim almış öğrencilere staj imkanı sağlardım. Ah tabi amerikada gelirin %30 unun vergiye kesildiğini unutursak gayet iyi bir hayat kurmak için elimden geleni yapardım.
Ben ticarete atılırdım. Supermarket ve sağlam bir butik açardım. Buralardan para akışı sağlarken bir de müstakil, büyük bir bahçeli ev alırdım. Bir de kiraya verecek 2 3 ev alsam daha ne isterim 😁
Boyle bir kampanya mi varmis bilgi verirseniz gercekten sevinirim ne duydum ne gordum vallahi sozluk kizlari herseyden haberiz var korkulur sizden gozu gonlu acik tum sozluk kizlarina selam olsun
kendime bir tuhafiye açardım ya iplerle aşk yaşardım birde ev alırdım bide eşime dükkan alırdım kirayla uğraşmasın yani gelen paralarla da geçinir giderdik.
direkt yurtdisi. guzel bir ev alsam kalani bankaya koysam vatandaslik bile verirler bir kac yila, mis. universite mezunuyuz buluruz bir is gul gibi yasar gideriz.
kendime dubleks bir daire alırdım. i̇çini sadece kendi istediğim şekilde dayar döşerdim. bir tanede karavan alırdım. kafam esince atlardım karavana gezer gelirdim. o para zaten ömrümün sonuna kadar yeter bana. birazda yatırım yaptım mı oh mis.
ben de annemin tüm borcunu ödeyip direkt yurt dışına çıkardım. orada kendime yeni bir hayat kurardım. ne olursa olsun cidden, gözü kararttık artık. bir de param varken, hiç düşünmeden koşarım gerçekten. tek bir şans varsa onu da ancak böyle değerlendirebilirim diye düşünüyorum. tabii gitmeden önce bütün türkiye yi karış karış gezer görmek istediğim her yeri görürdüm.
keşke öyle birşey olsa
ailemiz,sevdikleriniz en çokta kendimiz için harcamak isterdik o parayı.ev,araba ihtiyacımız olan herşeyi almak hayallerimizi gerçekleştirmek olabilir bence.
i̇şe kyk borcumu ödemekle başlardım. ardından aktif bir yatırım yapardım. bir işyeri açmak, kiraya verilebilecek bir ev, dükkan vs. almak gibi..