ifadesinden, bakışından anlarsın. anlaşıldığı takdirde de o insanı kabuğundan çıkarmalı, neden iyi omadığı üzerine eğilmeli, dertleşilmeli. aynı hissiyatı herkes günün birinde yaşar ve tam da bahsettiğim şeyleri sizin için yapacak birine ihtiyaç duyarsınız.
iyiym derken aklından binbir türlü şey geçer. iyi olmadığını söylemeye cesaret edemezsin, anlatmak istemezsin. hem söylesen ne olacaktır ki, kimseyi iyi olmayışınla alakalı darlamaya ne gerek vardır.
olmadığını söylesen ilgileniyor gibi görüneceklerdir. senin iyi hissetmemene sebep olan şey -geçer, takma kafana- cümleleriyle geçiştirilecektir en fazla. iyi olmayan insan bunları duymak istemez.
derdini anlatmak istemeyendir. herkese iyi olmadığını söylemez. en yakın arkadaşına, halinden anlayabilecek olana, 'ben hiç iyi değilim' diye atacağı bir mesaja bakar.
Paylaşsada kimsenin birşey yapamayacağını ve içinde kendi kendine geçirerek daha rahat edecegim bilen insandır.
Dilime dolamisim iyiyim ben iyiyim evet ben çok iyiyim neden acaba iyi olmadığım halde iyi olduğumu söylemek sorun kendinize dilim iyi desede bir şekilde anlar beni tanıyan iyi olmadigimi ne kadar kahkaha atsamda boş ne kadar sahte gülüş sergilesemde boş iyi değilim ki ben siz sadece duymak istediğiniz şeyi söylüyorum nasılsın iyim evet iyi degilm ama iyiyim diyorum kötüyüm desem sanki yardımcı olacakmışsiniz gibi soruyorsunuz ne demeliyiz bu sahte samimiyete bilemiyorum nasıl bir sitem etmeliyiz ki gerçekten samimi olunsun duymak istediğiniz i söylüyorum ben iyiyim ama şu durumda kötü oluyorum sahte sorularınız yüzünden yalan söylemek istemiyorum bu durumda kötü oluyorum ben yoksa çok iyiyim benim derdime derman olmayacaksa sorma çünkü sen sorduğunda ben iyim dediğimde gerçekten iyi değilimdir.
Aha benim. Sırf sevdiğim insanlar üzülmesin diyerek arada iyiyim diyorum. Zaten bu kötü olduğum halde iyiyim dediğimden cenneti kaybedebilirim.
karşındaki ile yüz göz olmak istemeyen insan diyebilirim. neyin var , ne oldu sorularına maruz kalmamak için çoğu zaman bunu bende yapıyorum. nasılım ne önemi var . ben iyi de olurum kötü de. bu durum geçer gider. sen sordun diye geçmeyecek. hatta beni sinilendirecek daha kötü olacağım daha mı iyi olacak diye bağırmak istiyorum böyle insanlara.ciddi ciddi sürekli soru yağmuruna tutuyorlar. eline ne geçiyor ben iyi olsam da kötü olsam da. sal beni kendi halime ben zaten iyi olurum ama değğil mi. sık boğaz etmeye ne gerek var. bende mesela arkadaş çevremde böyle birine bir kex sorarım söylemek istemezse zorlamam. siz de böyle yapın arkadaşlar. sıkmak bir işe yaramıyor.
Muhabbet uzamasin diye kolaya kacmak icin bence zaman zaman herkesin yaptigi olaydir. İyi degilim desek elimize ne gecicek noldu diyecek neden diyecek e sana onu anlatacak ne zamanım var ne isteğim var en iyi iyiyim diyeyim de konu kapansin herkes yoluna baksin devam etsin. İyiyim hayatim hadi git isine bak simdi bosver ilgilenme benimle sana dert anlatacak enerjim yok